×

У Полтаві Всеукраїнський флеш-моб #ДійПротиНасильства об’єднав містян, поліцію і фахівців профільних служб

Сьогодні у Корпусному парку Полтави поліція, правники, представники соціальних служб, неурядових організацій і громадськості привернули увагу жителів й гостей міста до проблеми насильства.

Захід відбувся в рамках щорічної інформаційної кампанії «16 днів проти насильства», що триває з 25 листопада до 10 грудня. Для містян і гостей Полтави працювали 4 тематичні локаціїй з фахівцями різних галузей. 

З-поміж них: працівники поліції превенції (дільничні офіцери і ювенальні поліцейські), спеціалісти управління у справах сім’ї, молоді і спорту, юристи регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги, благодійної організації «Світло Надії» і студенти-волонтери. 

Ініціатори Акції, серед яких й управління превентивної діяльності поліції Полтавщини, допомагали відвідувачам отримати відповіді на важливі питання у галузі психології і соціально-правових відносин. Серед найбільш витребуваних наступні: 
–    куди звертатися по допомогу жертвам насильства;
–    які органи і служби реагують на такі випадки;
–    які види послуг може отримати постраждала особа;
–    та як звернутися до суду за захистом і відновленням порушених прав.

На поліцейській локації розташували автомобіль мобільної групи протидії домашньому насильству. Тут роздавали інформаційні листівки та браслети з рекомендаціями і контактами. Також коментували алгоритм дій у випадку загрози або реального насильства.

На локації із назвою «#ДійПротиНасильства» пропонували ознайомитися із вмістом жіночих косметичок. Всередині кожної були помаранчеві записки з цікавими фактами, статистичними даними та роздумами на тему насильства за гендерною ознакою.

Не менш змістовною була локація ювенальної поліції «Долоньки проти насильства».

У цій зоні всі охочі (і діти, і дорослі) мали змогу подивитися на виставку тематичних дитячих малюнків і долучитися до флеш-мобу «Ця рука ніколи не вдарить». Учасники наклеїли на велику дошку свою «долоньку» з позитивними побажаннями і демонстрацією негативного ставлення до будь-якої форми насильства. 

Відділ комунікації поліції Полтавщини © Офіційний сайт Національної поліції: https://pl.npu.gov.ua/news/profilaktichni-zaxodi/u-poltavi-vseukrajinskij-flesh-mob-dijprotinasilstva-ob-jednav-mistyan-policziyu-i-faxivcziv-profilnix-sluzhb/