×

У Полтаві встановили пиломіри для ідентифікації джерел та масштабів забруднення

Понад 85% полтавців переконані, що місту потрібна система екологічного моніторингу та управління мікрокліматом житлового середовища. Завдяки фахівцям та експертам відбулася презентація механізмів регулювання мікрокліматичних умов за допомогою сучасних смарт-технологій, які доступні кожному жителю міста. Так, 27 вересня відповідно до концепції інтегрованого розвитку «Полтава-2030» у КО «Інститут розвитку міста» відбулася презентація пиломірів та платформи для аналізу їхніх показників.

Заступник голови найбільшої фракції у Полтавській міській раді Олександр Глазов підкреслив, що платформа загальнодоступна не лише для місцевих жителів, але й для туристів:

– Проєкт має назву «Мікроклімат» та фінансується міжнародним фондом Friedrich Naumann Foundation. Торік ця ініціатива виграла грант, і нині ми презентуємо перші напрацювання. Завдяки впровадженню цієї розробки у життя всі охочі зможуть перейти на сайт та у режимі 24/7 безплатно отримати інформацію про вміст пилу та газу в повітрі. Переконаний, що це допоможе краще орієнтуватися в екологічній ситуації міста та більш свідомо ставитися до навколишнього середовища.

Під час заходу присутнім продемонстрували датчики, за допомогою яких можна вимірювати концентрацію забруднювальних речовин в атмосфері міста, та веб-ресурс, що в он-лайн-режимі відображає стан повітря у місті.

Презентацію самих пиломірів провів експерт із Дніпра Олександр Кузьмюк. Він наголосив, що пристрої призначені для вимірювання масової концентрації аерозольних часток. Також вони додатково вимірюють температуру і вологість повітря.

– Пиломіри побудують мережу збору даних у рамках системи громадського моніторингу забруднення повітря з метою ідентифікації джерел та масштабів забруднення, – зазначив Олександр Кузьмюк.

Станом на 26 вересня в Полтаві вже працюють і передають дані чотири такі датчики. Їх встановлено на будівлях Подільської, Шевченківської та Київської міських рад, а також на будівлі, де розташовується КО «Інститут розвитку міста» (вул. Небесної сотні, 1/23).

У планах організації встановити в Полтаві ще чотири власних датчики та два датчики ГО «ЕкоЛтава», представники якого під час презентації виявили бажання приєднатися до ініціативи «Мікроклімат Полтава», а також підключити прилади до системи Air Pollution.

Загалом кожен охочий має змогу придбати такий датчик і приєднатися до системи громадського моніторингу стану повітря.