×

У Полтаві з’явилася нова скульптура

3 жовтня біля будівлі Полтавської міської ради встановили міні-скульптуру банкіру Сергію Хрульову. Він займався громадською діяльністю у минулому столітті.

 Бронзовий «банкірчик» сидить на лавці в класичному костюмі й капелюсі-циліндрі. Однією рукою він тримає гаманець, а іншою махає перехожим. Поряд з фігурою пам’ятна табличка з написом «Спогади про Сергія Хрульова, голову правління Полтавського земельного банку».

Встановлення скульптури – ініціатива «МТБ Банку». Він розпочав випуск серії міні-скульптур на честь банкірів минулого, які займалися благодійністю. Першу скульптуру банкіра Озіаса Хаіса встановили в Одесі. Тож полтавська – уже друга. А виготовив її одеський скульптор Олег Новаєв.

Раніше на своїй сторінці у «Фейсбуці» банк розмістив розмите фото Хрульова і факти з його життя. Він запропонував угадати, про кого йде мова, адже скульптура з цієї людиною з’явиться в Полтаві.

Довідка. Сергій Хрульов був головою правління Полтавського земельного банку (нині це будівля Полтавського аграрного коледжу). Банкір займався громадською діяльністю. Він пожертвував 1000 рублів на користь співробітників банку. За його керівництва банк виділив 60 тисяч рублів на облаштування Жіночої художньо-ремісничої школи. У цю школу Хрульов вклав власні кошти.