×

У Полтаві заклали калинову алею та назвали один кущ на честь загиблого бійця АТО

18 жовтня поблизу Полтавського літературно-меморіального музею імені Котляревського сьогодні, відбулося закладення калинової алеї. Захід приурочили до 250-ліття з Дня народження І. П. Котляревського та Дні захисника України та українського козацтва. Шість перших кущів висадили учасники заходу і один з них присвятили пам’яті Антона Цедіка з позивним «Еней». З цим іменем він пішов боронити Україну від російських найманців і загинув в боях під Іловайськом.

Заступник директора музею Марина Голубнича розповіла, що калинова алея є символом патріотизму та невмирущості української душі:

Ми постійно працюємо, щоб донести до відвідувачів закладу, якою людиною насправді був Іван Котляревський. Адже ті посили, які він залишав у своїх творах були продиктовані виключною любов’ю до українського народу та рідного краю. Він усе життя вболівав за долю України, тож плануючи закладення алеї разом вирішили один з кущів присвятити гідному нащадку Івана Петровича – полтавському бійцю Антону «Енею» Цедіку. За життя він захоплювався творчістю Котляревського і йдучи на війну взяв найдорожче – «Енеїду» та «Кобзаря». Своїм життям та смертю Антон Цедік показав нам приклад справжнього патріотизму і тепер наша черга віддати йому шану.

У самому приміщенні літературно-меморіальному музеї І. П. Котляревського працівники організували експозицію особистих речей та посмертних нагород Антона Цедіка. На захід запросили і рідних Антона. Саме вони, не стримуючи сліз саджали кущ калини, що віднині носитиме ім’я їхнього сина.

Викладач предмету «Захист Вітчизни» полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І. П. Котляревського Олег Бариш підкреслив, що подвиг полеглих бійців не буде забутий і на ньому виховується нинішнє підростаюче покоління:

Вихованці мого закладу значну увагу приділяють національно-патріотичному вихованню та відтворенню козацьких традицій. Ми примножуємо та популяризуємо традиції українського народу і вивчаємо старовинні бойові мистецтва. Дізнавшись про дану ініціативу вирішили долучитися, адже свого часу Антон Цедік також був учнем нашого навчального закладу. Взагалі на заняттях та в позаурочний час ми досить часто торкаємось теми війни на Сході. Разом з учнями приводимо виховні заходи, беремо участь у покладаннях зустрічаємося з батьками полеглих героїв та відвідуємо заходи військово-патріотичного спрямування. Переконаний, що кожен з них розуміє якою страшною ціною щодня виборюється мир для України і, що справжнім героєм не народжуються – ним стають.

Його вихованець 15-річний Олександр Дубенець зауважив, що підтримує подібну ініціативу і пишається долучився до акції:

Дуже добре, що один з кущів присвятять полеглому герою «Енею». На жаль, мені не довелося знати його особисто, але про нього нам постійно розповідають у ліцеї. Тож якщо таким, суто українським, символом ми вшануємо його подвиг це буде добре і допоможе більшій кількості людей дізнатися про нього та його життя.