×

Чиновників Полтавської міськради підозрюють у привласненні коштів, виділених на ремонт об’єктів соціальної сфери

Служба безпеки України викрила протиправний механізм привласнення коштів чиновниками обласного та місцевого бюджетів під час виконання ремонтно-будівельних робіт на об’єктах соціальної сфери Полтавщини. Роботи на об’єктах, серед яких лікарні та школи, здійснювали на замовлення розпорядників бюджетних коштів Полтавської ОДА та виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Як повідомили на офіційній сторінці Головного управління СБУ у Полтавській області, оперативники встановили, що власники комерційних структур за змовою з посадовцями забезпечили “освоєння” підконтрольними фірмами понад 150 мільйонів гривень бюджетних коштів, спрямованих на ремонти та реконструкцію державних установ.

Фігуранти справи штучно завищували вартість виконаних робіт та кількість використаних будівельних матеріалів, фіктивно купуючи їх у підконтрольних фірм-прокладок. Для виведення бюджетних грошей у тінь зловмисники зареєстрували низку підконтрольних комерційних структур”,— повідомляє СБУ.

За попередніми даними, вони вивели до тіньового обігу та конвертували в готівку понад 22 мільйони гривень бюджетних коштів.

Під час досудового слідства задокументували, що ведення фінансового та бухгалтерського обліку підприємств, які разом виходили на тендерні закупівлі, а також фірм-прокладок, здійснювалося за однією юридичною адресою. Зокрема, закупівля товарів у підконтрольних комерційних структур за вартістю, яка в середньому на 30-40% вища за ринкову, призвела до нанесення збитків бюджету на майже 10 млн грн.

Під час обшуків вилучили фінансову та платіжну документацію, чорнову бухгалтерію та печатки комерційних структур.

Розпочали кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, зокрема посадовців держустанов, причетних до протиправного механізму.

Нагадаємо, що 15 січня у Полтавській міській раді, у розпорядників бюджетних коштів області та комерційних структурах регіону працівники Служби безпеки України провели слідчі дії.