×

У Полтавському МБК обрали нового художнього керівника

Яна Ляхівненко.

5 серпня в приміщенні міського Будинку культури відбувся кадровий конкурс на заміщення вакантної посади художнього керівника, яку попередньо обіймала Світлана Ольховик.

Загалом взяти участь у конкурсі виявили бажання чотири людини, але через відсутність необхідної освіти або стажу журі ухвалило лише двох учасниць: Олену Суптелю та Яну Ляхівненко.

За словами директора МБК Лариси Семеняги, художній керівник – ключова фігура в організації творчого життя та діяльності закладу:

– Ця посада є почесною та водночас дуже відповідальною. Наш заклад є осередком культурного потенціалу міста, тож одним з основних завдань художнього керівника є постійна взаємодія з колективами щодо розробки концертних програм та номерів до різноманітних свят та заходів. Важливе розуміння не лише переваг, а й недоліків посади. Ненормований робочий графік, відсутність звичних вихідних та значне навантаження можуть витримати люди, які всім серцем вболівають за цю справу та прагнуть розвиватися у творчому напрямку. Окрім цього, ми потребували фахівця, який міг би одразу зануритися в робочий процес, адже зовсім скоро відкриваємо сезон і наші колективи вже починають готуватися, тож ми не маємо змоги втрачати багато часу на адаптацію співробітника.

Сам конкурс проходив у форматі співбесіди, де кожна з учасниць мала презентувати журі власне бачення подальшого розвитку закладу та механізми його вдосконалення. За результатами співбесіди перемогу здобула колишній методист МБК Яна Ляхівненко, яка запропонувала запровадити мотиваційні елементи для вихованців закладу, осучаснити інформаційну дошку та поновити роботу сайту.

– До участі в конкурсі готувалася досить ґрунтовно, оскільки вирішила показати, що маю розуміння специфіки роботи. Власне бачення подальшого розвитку закладу формувала протягом шести років, працюючи в закладі методистом. Ключовим моментом моєї презентації стала ідея відкритості та доступності інформації про діяльність МБК та його колективів для якомога більшої кількості звичайних людей, зокрема через інтернет-ресурси та ЗМІ. Це врешті-решт і принесло мені перемогу, яку вважаю результатом наполегливої праці та віри у власні сили.

Крім того, на думку переможниці конкурсу, творчий розвиток неможливий без обміну досвідом з вітчизняними та зарубіжними колегами. Тож Яна Ляхівненко планує активно залучати керівний склад МБК до активної участі в тренінгах, вебінарах та воркшопах, щоб у подальшому самим проводити подібні навчальні заходи та зробити заклад платформою для професійного розвитку та спілкування.

Переможниця переконана, що нова посада розкриє перед нею більше можливостей для самореалізації.