×

У полтавському ТЦ збиратимуть подарунки для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах

Уже 15 років поспіль в Полтаві реалізовують проєкт «Ялинка янголів». У його межах щорічно понад 300 дітей отримують бажані новорічні подарунки.

Благодійна акція стартувала у торговельно-розважальному центрі «Київ» 1 грудня. Як розповіла кураторка проєкту Наталія Шамота, полтавці можуть долучитися до благодійної акції щоп’ятниці, щосуботи та щонеділі. Відтак, останніми днями цьогорічної акції «Ялинка янголів» будуть 27-29 грудня.

За умовами проєкту, кожен бажаючий може прийти до торговельного центру, взяти з ялинки янгола, на якому дитина написала 3 побажання. Учасники можуть виконати навіть одне з трьох побажань і згодом передати його волонтерам. За словами Наталії Шамоти, таким чином уже 15 років вдається подарувати вихованцям інтернату №2, дітям з інвалідністю, або дітям, чиї батьки загинули в АТО/ООС:

-Одна справа, коли дітям привозять подарунки загальні, цукерки, фрукти. Це звісно радісно, але ж уявіть, як їм приємно отримати подарунок, який вони загадали Діду Морозу, про який мріють. Це і ляльки, і машинки, і флешки різні бувають.

Проєкт «Ялинка янголів» для багатьох полтавців став уже традицією, бо щорічно люди повертаються, аби зробити дитині омріяний подарунок. Наталія згадує, що днями полтавка розповіла, як шукала подарунок і в Полтаві, і в Кременчуці, бо не могла знайти омріяну ляльку. Згодом, їй таки вдалося її придбати:

-Я знаю людину, яка 4 роки поспіль долучається до ініціативи. Це дуже важливо, бо новорічні свята мають особливу атмосферу, то й подарунки стають бажаними. Коли ми робимо щось важливе для дітей, які опинилися у складній життєвій ситуації, ми так показуємо приклад і виховуємо власних дітей. Участь у таких акціях дуже характеризує.

Традиційно, щороку на ялинках розвішують 300 янголят, але дітей, яким потрібен подарунок набагато більше. Так буває, що полтавці крім подарунків, які просила дитина, приносять додаткові презенти. Ці презенти дарують дітям, які прибули в інтернат перед святами.

Про зібрані й передані подарунки розповідають на фб-сторінці «Ялинка янголів», аби благодійники бачили результат своєї участі.