×

У полтавських школах відзначили День знань

Перший дзвоник пролунав для понад трьох тисяч першачків

Цього року урочисті традиційні лінійки зробили необов’язковими, однак у деяких полтавських школах їх усе одно провели, хоч і днем пізніше, оскільки 1 вересня у місті відбувався напівмарафон. Були і такі навчальні заклади, де учнів зібрали на шкільному подвір’ї зробити лише фото на згадку.

За шкільні парти у Полтаві сіло понад 30 тисяч дітей, із них майже три з половиною тисячі першокласників.

На шкільній лінійці привітала та побажала щасливого учнівського шляху керівник 1 класу загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №10 ім.В.Г.Короленка Наталія Савченко:

– Ви сьогодні прийшли на своє перше шкільне свято. Не встигнете й помітити, як ми всі разом будемо вітати вас із завершенням шкільних років та отриманням атестатів. На цьому шляху обіцяємо вам свою любов, підтримку порадами та власним досвідом.

Директор цієї ж школи Алла Ширай зазначила, що головний критерій успішного навчання – потенціал, мотивація самого учня:

– Спочатку потрібно з’ясувати потреби та інтереси дітей. І вже на цьому будувати процес навчання. Ми не ставимо за мету дати всім блискучу освіту – це вже залежатиме від індивідуальних здібностей кожного вихованця. Однак ми хочемо дати кожному правильну та гарну освіту.

Ставлення полтавців до скасування шкільної форми

Тепер учні можуть ходити до школи у комфортному для себе одязі. Нещодавно Володимир Зеленський скасував носіння шкільної форми в обов’язковому порядку. Це викликало розбіжності серед багатьох сімей. Одні підтримали таке рішення, а інші вважають, що саме шкільна форма дисциплінує та робить дитину справжнім учнем.

Полтавка Олена Чернуха привела на перший дзвінок свого молодшого брата Єгора. Вважає шкільну форму застарілим стереотипом, який давно мали б скасувати:

– Однаковий одяг не впливає на рівень знань, а лише позбавляє дітей індивідуальності, урівнюючи всіх. Одяг учнів має відповідати двом критеріям – комфорту та безпеці.

Такої ж думки і полтавка Анастасія Олійник, яка зауважила, що форма не допомагає краще засвоїти таблицю множення чи літери:

– Непотрібно робити шкільні роки дітей однотонними. Нехай носять сорочки з блискітками чи навіть з єдинорогами. Головне, щоб у малечі було бажання та натхнення вчитися.

А ось мама полтавської першокласниці Яни Марина Пасічна впевнена, що форма – це насамперед статус учня:

– Ми всі – частина соціуму, і форма для учня – це своєрідний шлях розуміння правил, які потрібно виконувати. До спеціального шкільного одягу всі вже звикли, хоч більшість дітей і не любить його.