×

У селищах Новобудова, Залізничників та Лісок припинили будувати водогін

На жаль, депутатам вдалося поговорити з Ігорем Федієм лише в коридорі міськради.

Поки новообрана влада займається політичними махінаціями та підвищує заробітні плати чиновникам, жителі кількох мікрорайонів Полтави залишилися без належного водопостачання. Кінцеві роботи з побудови водогону зупинили з «невідомих питань», тим самим змусивши полтавців страждати через відсутність води.

У 2015 році було вирішено збудувати водопровід для забезпечення водою мешканців селища Новобудова, Лісок та Залізничників. Але, на жаль, закінчення будівництва умисно затягують, хоч залишилося зовсім мало: добудувати відрізок водогону та встановити необхідне обладнання в колодязі. Через політичні інтриги управління капітального будівництва не продовжує договір та не фінансує виконання робіт, що не лише позбавляє жителів води, але й загрожує руйнуванням уже зведених частин водопроводу.

Занепокоєні мешканці селищ звернулися за допомогою до Володимира Корчаки та Юлії Мелкумової – депутатів Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського.

За словами Юлії Мелкумової, таке ставлення до людей є неприпустимим. Вона зауважила, що на побудову водогону з міського бюджету виділено значні кошти, які підрядна організація не може отримати, що врешті-решт перешкоджає виконанню робіт:

– До мене як до депутата звертаються люди та жаліються, що через відсутність води не можуть поливати огороди. Мешканці селищ страждають, гине врожай, з якого вони живуть. Тож, аби захистити їх, мусимо піднімати це питання на високий рівень та усіма силами протистояти свавіллю окремих чиновників.
Варто зазначити, що роботою управління капітального будівництва в міській раді нині опікується фракція ВО «Батьківщина». Але ані голова фракції Олег Бєлоножко, ані представник його команди, перший заступник міського голови Ігор Федій, не прокоментували ситуацію, посилаючись на недостатню інформованість щодо діяльності підконтрольного їм управління. Ігор Федій ігнорує не лише небайдужих депутатів, а й мешканців мікрорайонів та голів селищних комітетів, які теж хочуть з’ясувати це питання. Свої відмови від зустрічей він аргументував напруженим графіком роботи та цілковитою відсутністю вільного часу.

Володимир Корчака такою ситуацією відверто обурений. Оскільки новобрані заступники із підвищеними заробітними платами до 50 тисяч гривень ще й не виконують своїх посадових обов’язків – то це яскравий прояв неповаги до полтавців та їхніх нагальних проблем:

– Як депутату мені дуже прикро, що перший заступник міського голови, працюючи, навіть не володіє ситуацією щодо причин призупинення будівництва водогону. Цікава річ: тільки змінилася влада – одразу ж і зупинилося будівництво. А в результаті в селищах зросла соціальна напруга серед громади. Люди страждають від незадовільного водопостачання, а дореволюційні мережі не витримують навантаження та ламаються. Тож хочу звернутися до керівників нової коаліції і закликати їх полишити свої махінації та почати займатися роботою на благо полтавців та міста.

Мешканка селища Новобудови Валентина Литовченко розповідає, що вода з крану майже не тече, а після шостої вечора її немає взагалі:

– Тиску зовсім немає, тож вода і не «біжить». Нині, щоб помити посуд, маємо нагріти воду в каструлі чи чайнику і, потроху виливаючи її в миску, мити тарілки. Про нормальне прийняття гігієнічних процедур годі й говорити.

А Людмила Чуєнко додає, що через слабкий тиск води не може використовувати пральну машину. Найбільше, про що нині мріє жінка – це гаряча вода з-під крану і можливість користуватися нею протягом дня.

Питання із закінченням будівництва водогону так і не вирішили, тож мешканці околиць продовжують потерпати від нестачі води та обіцяють разом з командою Андрія Матковського вдатися до радикальних методів впливу в разі подальшої бездіяльності міської влади.