×

У селищі Лісок поліпшили екологію та прибрали небезпечні сухостої

Кілька років поспіль однією з основних проблем міста залишаються сухі гілки та аварійні дерева. Відживши своє, вони не лише псують людське майно, але й іноді стають причиною серйозних травм. Піклуючись про добробут жителів селища Лісок, окружний депутат з команди Андрія Матковського Володимир Корчака за роки своєї каденції посприяв спилюванню понад півтори сотні небезпечних дерев та насадженню нового лісомасиву.

За словами пенсіонерки Антоніни Лихоліп, проблема з аварійними гілками завжди була гострою. Чимало дерев, що колись висаджували жителі селища, з роками затрухлявіло або частково згнило. Зрештою тінисті алеї дерев над дорогою перетворилися на справжні смуги перешкод, які лякали людей та нерідко змушували їх іти проїзною частиною:

– Живу в Ліску вже шостий десяток років. Останнім часом ця проблема нам усе частіше муляла очі. Так, на Харківській, у моєї сусідки, обламана гілка впала на електромережу та ледь не зайнялася від іскор. Ми тоді дуже перелякалися, адже таких гілок на вулиці безліч, і кожна з них несла у собі фатальну загрозу. Особливо це стосувалося місцини поблизу амбулаторії та продуктового магазину. Через рясні гілки всі дроти там були наче переплетені між собою, і самотужки спиляти їх було просто неможливо, – каже жінка. – Узагалі через аварійні дерева боялися ходити вулицею, особливо до мосту над коліями. Там над дорогою росла тополя з гілками, що могли при нагоді відразу ж убити або серйозно покалічити перехожого. Проте доводилося ходити, адже іншого шляху на роботу до Полтави просто не було.

Згадала пенсіонерка про ще одне дерево, що росло поблизу зупинки громадського транспорту «Бібліотечна». Величезна деревина заввишки понад 20 метрів мала добре розвинені товсті гілки, які нерідко пересихали та відпадали. Одного разу така гілка діаметром 20 см мало не впала на людей. На щастя, падаючи, вона зачепилася за нижню частину крони і кілька днів так провисіла на висоті, розхитуючись від кожного пориву вітру. Зняти її вдалося лише за сприяння депутата Володимира Корчаки. Він домігся не лише цього, але й змусив робітників повністю обпиляти всі пересохлі відгалуження:

– Багато років це питання не вирішувалося або навіть замовчувалося. Спилювання кожної гіллячки доводилося вимагати у місцевої влади з боєм. А от завдяки Володимиру Корчаці справи в селищі швидко пішли на лад. І почалося це саме з дерев. Від початку каденції він став активно займатися благоустроєм рідного селища та розв’язувати багаторічні проблеми. Переважну більшість з них він добре знав, адже сам корінний житель Ліска. Про інші ж йому постійно розповідають люди, оскільки тут депутата дуже поважають та цінують його роботу, – продовжує розповідати Антоніна Лихоліп. – Жодного разу не було такого, щоб він знехтував чиїмось проханням або не розрадив людину. Так, нещодавно за його сприяння спиляли дерева вздовж узбіччя на Сакко. Ці розлогі дерева погіршували видимість та частенько ставали причинами ДТП за участі пішоходів та велосипедистів. Нині ж можемо безпечно йти узбіччям, без загрози власному життю та здоров’ю.

Загалом за каденції депутата з команди Андрія Матковського Володимира Корчаки спиляли понад 150 дерев, зокрема на вулицях Харківській, Ползунова, Федора Вовка (лісомасив та прибережна зона). Саме там полюбляють відпочивати жителі Ліска. До того ж у цьому місці головні святині селища – обеліск загиблим односельцям у роки Другої світової війни та могила невідомого солдата-визволителя. Не лише у свята, але й будні до них приходять родини віддати шану полеглим та розповісти дітям про подвиг хоробрих воїнів.

– Ідея посадити дерева виникла у 2017 році. Її одразу ж підтримав і Володимир Корчака. Нова посадка мала створити природний бар’єр та зупинити розповсюдження смороду з Макухівського сміттєзвалища. Завдяки його потужній підтримці ми висадили дві тисячі саджанців. Тепер у нас ростуть новенькі берізки, сосни та дуби, які згодом перетворяться на справжній ліс та суттєво поліпшать місцеву екологію, – каже пенсіонерка.

За словами Антоніни Лихоліп, не оминув увагою депутат селищний дитсадок №11 «Малятко», де також прибрав сухостої та впорядкував прилеглу до нього територію. За кілька суботників занедбана територія навколо дошкільного закладу перетворилася на безпечну ділянку для дитячих ігор:

– Разом з нашим депутатом та командою Андрія Матковського маємо багато планів щодо розвитку селища. Це і поліпшення інфраструктури, і розвиток сполучення з містом. Переконана, що ці ідеї вдасться реалізувати лише за допомогою Володимира Корчаки. Адже саме він щиро зацікавлений зробити рідний Лісок привабливим та комфортним для життя. Один з таких амбітних планів – створення паркової зони поблизу дитсадка. Хочемо, щоб діти могли гратися у спеціально облаштованій для цього зоні. Тож після карантину збиратимемося всім селищем, аби посадити на цій ділянці перші саджанці. Сподіваємося, що погода нам сприятиме і дерева ростимуть здоровими і великими на радість малечі та її батькам.