×

У селищі Новобудова почистили озеро та облаштували прибережну зону

Наявність природних зон відпочинку – важливий показник якості життя людей. Для жителів селищ така потреба не лише суто естетична, а й має практичний характер. Адже там можна випасати водоплавну птицю, ловити рибу для споживання і просто відпочивати. Тож рік тому в селищі Новобудова за ініціативи окружного депутата з команди Андрія Матковського Віталія Рибницького місцеві жителі провели кілька суботників поблизу озера Берданка та облаштували біля нього зону відпочинку.

За словами селищного голови Григорія Горбенка, це озеро давно потребувало прибирання. З настанням тепла заросла чагарником та бур’янами водойма приваблювала пияк та наркоманів, які частенько залишали скляні пляшки,недопалки та різноманітне побутове сміття.

– Не бажаючи миритися з цим, навесні 2019 року наш окружний депутат запропонував людям провести серію суботників поблизу озера. Ця ідея їм дуже сподобалася, адже багато власників приватних будинків роками жили в тісному сусідстві з цією проблемою. До того ж за каденції Віталія Рибницького щорічні прибирання стали доброю традицією, яка з кожним роком збирала все більше активних та не байдужих до долі селища людей, – говорить Григорій Горбенко.

 Чоловік згадує, що Віталій Рибницький, щоб організувати людей для очищення водойми, завчасно розповсюдив оголошення, у яких просив підтримати його ініціативу. Багатьох він запросив особисто в телефонних розмовах. Не забув депутат і про технічне забезпечення та власним коштом винайняв спецтехніку для прибирання, зокрема потужний трактор-тягач:

– Завдяки цьому нам вдалося очистити озерце. Прибирали не лише сміття, але й торішнє листя й коріння, пиляли кущі і зрізали бур’ян. Почистивши берег, підігнали техніку до води та витягли звідти чотири стовбури дерев, які ще потім довелося розпилювати. Вивезли чотири великогабаритні вантажівки сміття та щепи. Важко уявити, як усе це сміття могло поміститися на цій території. Разом з усіма ходила на прибирання і місцева жителька Лариса Дємєля. Жінка та члени її родини щороку беруть активну участь у подібних суботниках. Адже переконані, що чисте довкілля – справа кожного. Їхню думку поділяє навіть п’ятирічний онук Михайло, який уперше в житті долучився до загальної праці. Тепер їхня родина приходить до озера помилуватися красою природи та при нагоді погодувати диких качок хлібом.

– Багато хто з односельців набирає тут ряску для домашньої птиці чи воду для поливу. А місцева малеча дуже полюбляє рибалити і частенько приносить додому відерце власноруч виловлених карасів. Після суботника озеро наче ожило. Там оселилися куріпки та щовесни в’ють гнізда дикі качки, – ділиться Лариса Дємєля. – Вдячні за таку ініціативу Віталію Рибницькому та всій команді Андрія Матковського. Сподіваємося, що за їхньої підтримки зможемо встановити лавочки, а берег присипати піском. Переконана, що разом зможемо зробити наше селище привабливим та затишним.