×

У селищі Новобудова встановили ліхтарні стовпи та провели вуличне освітлення

Існує думка, що жити на околиці непрестижно та небезпечно. Багато хто ладен тіснитися в маленьких квартирах у місті, аби не повертатися назад у селище, де відсутні навіть нормальна дорога та базові умови для комфорту.

Проте за останні чотири роки ситуація з полтавськими околицями почала суттєво змінюватися на краще. Так, для жителів селища Новобудова радісною та водночас довгоочікуваною подією стало встановлення ліхтарних стовпів і проведення освітлення на вулиці Сортувальній. Селищний голова Новобудови Григорій Горбенко розповів, як окружний депутат з команди Андрія Матковського Віталій Рибницький успішно впроваджує в життя прохання та побажання своєї громади.

За словами Григорія Горбенка, селищу вже понад сто років. За цей час воно пройшло шлях від невеличкого залізничного поселення до розлогого передмістя. За останніми підрахунками нині там проживає близько двох з половиною тисяч людей:

– Переважна більшість населення – люди поважного віку, проте останнім часом тут оселяється багато тих, хто працює. Більшість з них їздить автобусом у місто або працює на залізниці чи великих підприємствах. Тож майже щодня надвечір дорога від зупинки до житлового масиву заповнена людьми. Багато хто з них ставав легкою здобиччю крадіїв та мародерів, що призвичаїлися ховатися в придорожніх хащах. А без освітлення їхні засідки не було змоги помітити. Зловмисники нападали не лише на поодиноких жінок, але й на міцних чоловіків. До того ж кожного року з настанням тепла частішали і спроби зґвалтування у цьому районі.

Григорій Горбенко зауважив: щоб урегулювати криміногенну ситуацію, потрібно було чимало зусиль:

– Це було якесь жахіття. Ми зверталися до керівництва міста та просили розв’язати проблему, розписували, через що кожного дня доводиться проходити місцевим жителям та яка небезпека їм загрожує. Проте відповідь була одна – самостійно пиляйте придорожні кущі. На цьому діалог зазвичай і закінчувався. Також неодноразово наголошували, що через відсутність тротуарів люди вимушені пересуватися проїзною частиною. А встановлення освітлення допоможе уникнути не лише зґвалтування та грабежу, але й ДТП. Однак наші прохання ігнорували.

У 2019 році жителі селища Новобудова звернулися до Віталія Рибницького по допомогу. На початку року під час чергової зустрічі вони попрохали його посприяти встановленню ліхтарних опор. І вже за півроку на частині вулиці засяяло якісне довгоочікуване світло. Згодом такі ж три стовпи з’явилися перед в’їздом у двір будинку №13 на вулиці Сортувальній, де люди жалілися на схожі проблеми, а подекуди навіть боялися зайвий раз вийти з дому.

Григорій Горбенко підкреслив, що ці опори депутат встановив власним коштом, адже для нього важливі передусім люди та їхня безпека:

– Віталій Рибницький – єдиний депутат в окрузі, якому є діло до нас та наших проблем. Разом з усіма він виходить на суботники та пиляє ті ненависні кущі, прибирає вулиці, а також збирається та планує, як далі розвиватиметься селище. Для нього немає чужої біди. Тож за потреби звертаємося до нього. На сьогодні маємо багато ідей щодо встановлення відповідних майданчиків та сміттєвих баків, асфальтування тротуарів та подальшого освітлення селища. Щиро віримо, що з Віталієм Рибницьким ці плани стануть реальністю та якнайшвидше втіляться в життя.