×

У Шевченківському районі міста відтепер працюватиме новий інклюзивний транспорт

З метою покращення умов мобільності людей з інвалідністю 28 листопада поблизу територіального центру соціального обслуговування управління соціального захисту міськвиконкому Шевченківської районної у місті Полтаві ради відбулася урочиста презентація нового автомобіля Volkswagen, спеціально обладнаного для перевезення людей з інвалідністю.

За словами голови Шевченківської районної у місті ради Дмитра Задворкіна, авто придбали на умовах співфінансування за кошти обласного та міського бюджетів. Відповідно до офіційних джерел інклюзивний транспорт коштував майже 1,5 млн грн:

– З полтавських районів наш перший, хто закупив оновлений транспорт для потреб людей з інвалідністю. До цього 12 років поспіль візочники Шевченківського району їздили на старенькому автомобілі «ГАЗель», який нині повністю вичерпав свої функціональні можливості. На наступний рік плануємо виступити з ініціативою закласти більше коштів на придбання інклюзивного транспорту як для району, так і для міста загалом.

Батько 30-річного візочника дуже радіє такому придбанню. Відтепер його сину буде набагато зручніше діставатися необхідних локацій та їздити на процедури:

– На жаль, наше суспільство та міський простір абсолютно не пристосовані для людей з інвалідністю. Високі бордюри, побитий, а подекуди взагалі відсутній асфальт та зависокий громадський транспорт обмежують можливості таких людей. А завдяки такій машині можна буде зручно та з комфортом дістатися за потреби у будь-яке місце.

Начальник управління соцзахисту населення виконавчого комітету Шевченківської райради Галина Арсенко розповіла, що соціальне таксі використовується кожного дня починаючи з сьомої години ранку. За її словами, іноді бувають і такі дні, коли авто працює вже з п’ятої ранку:

– Людина на візку телефонує в управління, замовляє автомобіль на конкретну годину. Згідно з правилами пасажироперевезення за раз у машині можна перевозити до трьох людей на візку разом із супроводжувачем. Але нині найскладніше транспортувати особу з будинку, де немає ліфта, адже водій не завжди може зарадити та допомогти у цій непростій ситуації.

Зауважимо, що автомобіль курсуватиме тільки Шевченківським районом міста, де, за останніми підрахунками, проживає 312 візочників.