×

У Шевченківському районі провели двотижневий баскетбольний турнір

Призвичаювати молодь та юне покоління до спорту важливо не лише красномовними гаслами та пропагандистськими лекціями. Передусім молоді потрібно створити привабливий високоякісний простір для занять різними видами спорту, а також усіляко заохочувати її успіхи в цій сфері. Саме так і діють представники команди Матковського «Батьківщина», зокрема голова Шевченківської районної у місті Полтаві ради, окружний депутат Дмитро Задворкін.

Тож цими днями за його сприяння в мікрорайоні Алмазний завершився двотижневий баскетбольний турнір серед полтавських команд. Співініціатор та безпосередній учасник турніру Олександр Чукуренко наголосив, що ідея провести подібні змагання виникла ще на початку цього літа. Однак карантинні обмеження та інші суміжні проєкти дещо «посунули» турнір у часі:

– Обрали формат гри за класичними правилам – 5х5 і зробили, аби кожна з команд по черзі зіграла з усіма своїми противниками. Головна умова змагання – відсутність обмежень щодо рівня учасників. Тож у нас є як професійні гравці, так і аматори, які тільки-но починають розвиватися у цьому напрямку. Переконаний, що це дасть змогу більш молодим гравцям повчитись дечого у професіоналів та «піддивитися» у них деякі прийоми безпосередньо під час гри.

За його словами, не має турнір і суворих вікових обмежень. Так, наймолодшому учаснику заходу – 14 років, а найстаршому – 42. Щодо призового фонду, то завдяки активній підтримці Дмитра Задворкіна всі команди-учасники нагородили кубками та професійними якісними баскетбольними м’ячами.

– Завдяки Дмитру Задворкіну та команді Матковського ми взагалі маємо таку сучасну локацію для гри в баскетбол. Вона повністю оснащена всім необхідним для комфортних занять та гри, навіть у темну пору доби. І, що найголовніше, на цьому їхня підтримка наших спортивних починань не завершилася. Ми постійно тримаємо зв’язок із депутатом та спільно плануємо календар заходів для полтавської молоді та дітей. Зауважу, що він не лише йде назустріч та всіляко підтримує ініціативи спортсменів , але й сам пропонує низку проєктів. За це літо нам спільними зусиллями вдалося започаткувати й успішно реалізувати ідею з безплатного навчання гри в баскетбол для дітей «Тренування з суперзіркою», а також чемпіонат зі стрітболу 3х3 та «Битву дворів». У подальшому плануємо провести повноцінний чемпіонат з класичного баскетболу із залученням більшої кількості команд. Переконаний, що завдяки співпраці з Дмитром Задворкіним та командою Матковського «Батьківщина» нам вдасться популяризувати у Полтаві здоровий спосіб життя та спорт, – наголосив Олександр Чукуренко.

Зауважимо, що протягом усієї фінальної гри турніру, яка відбулася 28 серпня, вирували зовсім не дитячі пристрасті. Завзятості гравцям додавав не лише спортивний азарт, але й численні вболівальники, які прийшли підтримати свої улюблених гравців. Батьки, рідні, друзі щільно обступили «клітку» майданчика, щоб аплодисментами та вигуками підтримувати в спортсменах бойовий дух та жагу до перемоги. Завітав на захід і очільник міського осередку «Батьківщини» Андрій Матковський, який не лише подивився на гру, але й узяв участь у нагородженні команд:

– Приємно бачити, як на місці пустки за доволі короткий термін виріс справжній спорткомплекс просто неба. І ще приємніше, що він користується неабияким попитом та жодного дня не пустує. Вважаю, що такі сучасні майданчики повинні бути в кожному полтавському дворі та районі. Наші діти й молодь мають не лише розуміти значущість спорту в їхньому житті, але й мати змогу ним займатися у комфортних, пристосованих для цього умовах. На мою думку, міський бюджет повинен витрачатися саме на такі суспільно корисні проєкти. Адже лише так ми зможемо прищепити нашим дітям любов до спорту та в перспективі виховати їх здоровими і фізично розвиненими. Вручаючи призи, Андрій Матковський побажав усім присутнім та спортсменам-учасникам здоров’я, наснаги, омріяних перемог і завзяття йти до нових звершень у житті та спортивній кар’єрі.