×

У Шевченківському районі відкрили сучасний спортивний майданчик

Заняття спортом – невід’ємна частина життя р будь-якої успішної та всебічно розвиненої людини. Розуміння взаємозв’язку р між гарним самопочуттям, психологічним настроєм та фізичною активністю вже давно стало загальновідомими та з кожним роком набирає обертів. Однак мало просто знати про його користь, набагато важливіше зробити заняття спортом приємними та регулярними. І саме для цього на прохання жителів спального мікрорайону Алмазний голова Шевченківської районної у місті Полтава ради з команди Андрія Матковського Дмитро Задворкін посприяв будівництву та облаштуванню поблизу приміщення райради сучасного осередку для занять різними ігровими видами спорту та воркаутом.

Представник ГО «Федерація баскетболу міста Полтави» Олександр Чукуренко займається баскетболом уже протягом останніх 20 років. Чоловік зізнається, що раніше в мікрорайоні нормально пограти в баскетбол було просто ніде. Спортсменам частенько доводилося збиратися на занедбаних спортивних майданчиках поблизу шкіл та грати у спрощену версію, адже умови не завжди дозволяли розігнатися:

– Якщо щиро любиш цей спорт, то шукатимеш будь-якої нагоди взяти в руки м’яч. Нас не зупиняла ні відсутність одного з кілець чи сітки, ні похилені опори стовпів, ні розбитий асфальт, який геть увесь був у суцільних тріщинах. Грали майже дотемна, поки бачили сам м’яч та кільце. Звісно ж, у таких умовах не обходилося і без травм та синців. Особисто я майже кожного разу отримував різні травми колінних суглобів, пальців, стопи, вивихи та розтягнення м’язів. І таких, як я, травмованих, була абсолютна більшість, адже покриття взагалі не відповідало ніяким вимогам і призводило до надмірного навантаження на коліна і втрати зчеплення при веденні гри. Однак нас це не зупиняло. Адже прийнятних альтернатив не було, а їхати до центру, щоб кілька годин пограти, не було ніякого сенсу. Тож доводилося миритися з такими незручностями та лише сподіватися, що проблемою доступності спорту хоч коли-небудь зацікавляться та опікуватимуться всерйоз.

Олександр Чукуренко додав, що, почавши разом з друзями просувати баскетбол серед полтавської молоді, вони не раз власним коштом ремонтували пришкільні майданчики до змагань. Проте ситуація у мікрорайоні потребувала кардинальних змін та значного фінансування, яке спортсмени не могли самостійно зібрати. За приблизними підрахунками, вартість зведення сучасного осередку для гри в баскетбол сягала близько 2 млн грн.

– Викручувалися, як могли, щось самі ремонтували та фарбували, на щось просто доводилося закривати очі. Це передусім дороге покриття та заміна стовпів і опор, на які гроші довелось би збирати років 20. Однак, попри наші намагання полагодити майданчики, проблема існувала колосальна. Багато хто з дітей кидав цей спорт через його високу травматичність, а іншим забороняли займатися занепокоєні батьки. Тож коли з нами як з представниками ГО «Федерація баскетболу міста Полтави» зв’язалася команда Андрія Матковського та її представник Дмитро Задворкін, одразу ж відчули, що це реальний шанс вплинути та змінити ситуацію на краще.

Протягом 2018 року ініціативна група, до якої включили спортсменів – баскетболістів, воркаутерів та кросфітерів, проводила спільні обговорення з командою Андрія Матковського. І в результаті з ідеї створення просто баскетбольного майданчика виріс зразковий проєкт цілого комплексу для проведення різноманітних занять та тренувань, який відкрили у квітні 2019 року. З того часу і донині тут щодня людно і гамірно. Адже сюди не лише приходять займатися місцеві жителі, але й приїздять із різних куточків Полтави.

– Враховувалося абсолютно все, навіть побажання старшого покоління. За їхнім проханням залишили столи для настільного тенісу та облаштували спеціальну зону для гри. Тепер щовечора різновікові полтавці приходять на майданчик, щоб пограти в улюблені види спорту. Тим паче почав помічати, що останнім часом приходить багато дітей та підлітків молодшого шкільного віку. Адже завдяки грамотно продуманому та реалізованому комплексу заняття спортом перестали в них асоціюватися з постійними травмами, болем та страхом. Відтепер завдяки команді Андрія Матковського грати у баскетбол – одне суцільне задоволення. Ми ж узяли майданчик під контроль та своїми силами підтримуємо там порядок та чистоту. Хочеться вірити, що в подальшому таких майданчиків у місті стане значно більше і в кожному дворі діти займатимуться спортом, а не сидітимуть у гаджетах чи вестимуть згубний спосіб життя.