×

У центрі JUMP триває виставка “Прометеї: дослідження полтавської світломузики”

4 жовтня в центрі сучасного мистецтва JUMP відкрився проект “Прометеї: дослідження полтавської світломузики”. Його куратор – Яніна Пруденко.

Про це повідомили на сторінці центру в фейсбуці:

” Цей виставковий проект став результатом досліджень української світломузики, явища фактично не позначеного на мапі та у культурній пам’яті сучасного мистецтва України. Виникнувши в середині ХХ століття, українська світломузика майже не лишила по собі слідів до сьогодні. Єдиним уцілілим медіаархеологічним артефактом став харківський Театр світложивопису та його студія при Палаці юнацтва, який, на жаль, сучасними художниками (в тому числі й медіахудожниками ) здебільшого сприймається як недовершений рудимент періоду аналогових технологій.

Проте українська світломузика – це знакове явище в історії українського мистецтва з кількох причин. По-перше, воно представляє собою одну з істотних гілок джерел вітчизняного медіаарту, а відповідно, залишається важливим елементом побудови ідентичності молодих українських медіахудожників. По-друге, – прикладом маргінального мистецтва радянської доби, що створювалося у міждисциплінарному колі художників, інженерів, композиторів, фізиків.”

Виставка триватиме до 11 листопада.

Вхід вільний.

JUMP – новий арт-простір для презентації сучасного мистецтва, створений з ініціативи Art Group JUMP у 2015р. Цілі, які ставить перед собою цей творчий майданчик, мають два напрями:

— проведення українських та міжнародних проектів, виставок, інсталяцій, перфомансів, що підвищують суспільний інтерес до сучасного мистецтва;
— просування українського сучасного мистецтва на світовій арт-сцені – участь у бієнале сучасного мистецтва, міжнародних арт-форумах та ярмарках.