×

У цукерках, які експортувалися з України (виробник: ПрАТ «Домінік», м. Полтава) до Литви, виявили завищений вміст трансжирних кислот

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшло інформаційне повідомлення через систему швидкого оповіщення RASFF від 02 вересня 2021 року № 2021.4698 – fup 2 стосовно виявлення завищеного вмісту трансжирних кислот (3, 46 +_ 0.11 г/100 г) у шоколадних цукерках, що експортувалися з України (виробник: ПрАТ «Домінік», вул. Маршала БІРЮЗОВА, 2, м. Полтава, 36009) до Литви (UAB «Baltic Merlangus»).

Сполуки з трансжирами загрожують людині утворенням небажаних сполук й серцево-судинними захворюваннями.

Нагадаємо, відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за адресою: вул. Воскресенський узвіз,7, м. Полтава, 36020, тел. (0532) 60-66-47, e-mail: pol_gydpss@polvet.gov.ua, тел. Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини: (0532) 56-99-63.

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області