×

Удовіченко і Шамота мають найвищий антирейтинг серед політиків у Полтаві

Це показало чергове соціологічне опитування компанії «Research & Branding Group», яке її фахівці провели в Полтаві та області

З’ясувалося, що  попри різні хвалькуваті заяви «міцних господарників», люди все більш негативно ставляться до їхньої діяльності, а життя в самій Полтаві стає для містян усе нестерпнішим. І саме через дії місцевої влади, яка добила, як кажуть, до ручки інфраструктуру міста загалом і житлово-комунальне господарство зокрема. Що ж показало опитування?

Серед міських проблем полтавців найбільше хвилюють стан доріг і тротуарів (21,9%), тарифи і послуги ЖКГ (12,1%), проблеми транспорту (11,5%), медичні послуги, закриття лікарень і якість медицини (10,8 %), корупція в органах влади (9,9%), благоустрій міста і прибудинкових територій (7,9 %), ремонт будинків, під’їздів, ліфтів (7,6 %), несвоєчасне вивезення сміття (6,0 %), стан спортивних майданчиків (3,4%). Таким чином, як з’ясувалося, суто міські проблеми загалом хвилюють полтавців більше, ніж низькі зарплати, зростання цін, алкоголізм і наркоманія. А коронавірус, приміром, жахає лише двох містян із сотні, тоді як ті ж дороги і тротуари непокоять приблизно кожного п’ятого. Тож як з огляду на це люди оцінюють діяльність влади?

Негативну оцінку діяльності секретаря міськради Олександра Шамоти загалом дає понад 74% респондентів (52,7 – негативна, 21,7 – скоріше негативна), а позитивно його потуги оцінює лише один із 20 полтавців. Не набагато відстає за рівнем негативізму і головний коаліціант Олександр Удовіченко. Його діяльність загалом негативно оцінює майже 63% респондентів (50,2 – негативно, 12,4 – скоріше негативно) і лише 6,9% вважає її позитивною. Характерно, що майже 9% респондентів у Полтаві узагалі не знає, хто такий Удовіченко, а в області про нього не чули аж 42,3% опитаних. І це при тому, що очільник «Рідного міста» двічі був головою Полтавської ОДА (за часів Кучми і Януковича) і деякий час працював головою облради. А якщо люди навіть не знають, хто ти такий, то це теж доволі красномовна оцінка діяльності політика.

Відтак не без «допомоги» і цих двох діяльністю полтавської влади незадоволені понад 60% респондентів. Повністю задоволені лише 5% (імовірно, з числа чиновників та наближених до бюджетного корита). Відтак загалом 80,3% опитаних вважають, що влада в Полтаві діє в неправильному напрямку і лише 3,8% схильні думати, що рухає вона місто «куди слід» (імовірно, це самі чиновники і наближені до бюджетного корита). Ось така соціологія. А висновки робіть самі.

Павло МОГИЛЬНИЙ

Примітка. Опитування проводилося з 9 по 18 червня на території Полтави (600 респондентів) і області (1000 респондентів).