×

Українські дослідники Антарктиди стали співавторами книги про біомні екосистеми

У червні 2020 року друком вийде «Енциклопедія світових біомів» – 3-томник на 2600 сторінок, де зібрана інформація про всі екосистеми найвищого рангу – біоми – на планеті Земля. Іван Парнікоза та Ірина Козерецька, вчені Національного антарктичного наукового центру МОН, стали авторами одного з розділів цієї Енциклопедії. Про це повідомляють на сайті Міністерства освіти і науки України.

У цьому розділі українці розповіли про суходільні екосистеми Антарктиди.

-Розділ про кожен з біомів писали найбільш знані фахівці, чиї дослідження є незаперечно авторитетними. Ми пишаємося, що з усієї світової наукової спільноти саме вченим НАНЦ видавці довірили опис Антарктичних суходільних біомів. Саме їхня стаття надалі буде першоджерелом інформації, з якого починатимуть свої пошуки полярні екологи з будь-якої країни. І це є найкращим визнанням того, що наша наука не «пасе задніх», а на рівних бере участь у глобальному процесі пізнання природи нашої планети», – пояснив очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Зі статтею вчених – Івани Парнікози та Ірини Козерецької – «Антарктичні наземні біоми: найбідніші, найекстремальніші та найчутливіші на Планеті» можна ознайомитись за посиланням.