×

Усі учні повинні харчуватися у школах, а Шамота та Удовіченко мають бути за вуха відтягнуті від схем Мамая

Дев’ять місяців на рік, п’ять днів на тиждень діти харчуються саме у школах. Те, що упродовж більш ніж половину року наші діти та онуки їдять поза домівкою, впливає на їхні самопочуття, навчання, здоров’я, на майбутнє! Не розумію, чому міська влада забезпечувала харчуванням тільки окремі категорії дітей. Пізніше, після того як Сергій Каплін та «Партія простих людей» змусили депутатів проголосувати відповідні рішення, влада обмежилася лише учнями 1-4 класів, залишивши корупційні схеми Мамая: свої постачальники, безконтрольність,відкатні схеми. Усі пам’ятають, як Шамота й Чепурко тікали чорним ходом від журналістів центральних телеканалів країни, які хотіли запитати, чому Полтава – єдине місто в Україні, де не годують школярів?

Я переконана: потрібно годувати всіх учнів – від 1 до 11 класу. Це коштуватиме близько 60 млн грн на рік. Якщо перевести у «полтавську валюту», то це половина утримання чиновників трьох непотрібних місту райрад, або 20% видатків утримання міськради. Що головніше: діти чи обслуга Шамоти та Удовіченка або раніше Мамая? Звичайно, головне – діти! Тому наша з вами «Партія простих людей» підготувала у своїй програмі цілий розділ про харчування дітей. Ми розпочнемо розповідати про деталі наших пропозицій. Від нинішньої влади Удовіченка – Шамоти – «Батьківщини» немає чого чекати. Вони показали на прикладі боротьби з наркотиками, що діють, як слимаки, але, коли треба добратися до корита, вони прискорюються, як змія чи удав.

Ми бачимо розвиток цього питання у системному вигляді: рецепторна політика, суворий
контроль якості, економіка та оптимізація через сучасні тендерні та коопераційні процедури, забезпечення зворотного зв’язку з дітьми та їхніми батьками щодо якості харчування. Ще дуже важливо за 11 років навчання фундаментально прищепити дітям здоровий спосіб життя і харчування. Це має стати їхньою світською релігією. Вони мають розуміти, що 90% хвороб від того, що люди харчуються неправильно. Додатково ми хочемо перемогти у школах засилля снеків, чіпсів, бутербродів, іншої шкідливої їжі
та запропонувати корисне меню із цієї категорії «швидких страв». Здорове харчування – це запорука довгого та фізично активного життя.

Про те, що всі хвороби починаються у кишківнику, писав дві з половиною тисячі років тому давньогрецький лікар Гіппократ. Він першим сформулював вислів «Ми є те, що ми їмо». Сучасна наука підтверджує: 90% всіх відомих захворювань людини пов’язані зі станом здоров’я кишківника. Коли мікрофлора в порядку, нанівець зводяться гнильні процеси і зменшується кількість продуктів розпаду білка – будматеріалу для імунних агентів. Мікрофлора кишківника впливає і на настрій дитини, її метаболізм, імунітет і навіть на її сприйняття світу та ясність мислення. Від мікрофлори залежить, буде дитина худою чи з надмірною вагою, енергійною чи млявою. Іншими словами, усі аспекти нашого здоров’я – як фізичного, так і психоемоційного – визначає стан мікрофлори кишківника.

Шкільний раціон і мікрофлора взаємопов’язані: те, що діти їдять, сприяє виживанню
одних бактерій і загибелі інших. Одноманітне й не дуже здорове харчування негативно впливає на стан здоров’я кишківника. Ось чому кожна порція м’яса або риби повинна з’їдатися з тарілкою свіжих овочів і зелені. Годувати кожного дня школярів тільки котлеткою з одноманітною кашкою не зовсім правильно. Треба додати салати, у яких мають бути помаранчеві й зелені овочі, розчинні та нерозчинні рослинні волокна, висівки, бобові, коренеплоди, горіхи, гарбузове, кунжутне насіння разом з олією. Крупи мають бути різноманітні. Для перекусу сезонні фрукти як джерело вітамінів. Також необхідно боротися з антисанітарією. Для виявлення цих порушень я впроваджую зворотний зв’язок. Надсилайте мені на пошту vladlena.kaplin@gmail.com фото та адреси шкільної їдальні, що порушує санітарні норми та пропонує недоварену та переварену їжу.

Шкільне харчування має бути не тільки корисним, а смачним та різноманітним, щоб підлітки формували здорові харчові звички, а не замінювали його шкідливими снеками та газованими напоями. Ці продукти необхідно прибрати з поличок шкільної їдальні та кіосків поблизу школи й замінити на корисні горішки, сухофрукти та натуральну пастилу з медом. Також існує необхідність перевірити школярів на непереносимість лактози. ДНК-тест допоможе з’ясувати, чи відноситесь ви та ваші діти й онуки до людей, які не успадкували гени лактозної толерантності. У такому разі треба ставитися до власної дієти більш пильно, щоб уникнути можливих ризиків та ускладнень. Непереносимість лактози у більшості випадків не становить загрози для здоров’я людини. Шкоди завдає незнання того, що вона у вас є. Налаштування здорового раціону відповідно до генів може пом’якшити симптоми непереносимості та підвищити якість вашого життя. У випадку виявлення генетичної непереносимості молочних продуктів слід замінити тваринне молоко на безлактозне та рослинне: соєве, вівсяне, кокосове, рисове чи мигдальне.

Нинішня влада у боротьбі за надприбуткові підряди дитячого харчування зірвала всі тендерні процедури та продовжує контракти з попередніми постачальниками, які працювали по схемах Мамая. У батьків виникає маса питань. Чому ціни на обіди вищі за київські на 15–20%, чому маємо одноманітне меню, чому зірвані всі тендери та хто відповідає за якість харчування? Чи здійснюється сувора поточна перевірка якості й фінансової дисципліни при закупівлях?Що взагалі відбувається? Чому? Відповідей немає. Сьогоднішній владі так зручно: управляти без конкурсів та тендерів, у ручному режимі через кишеню і старі схеми Мамая. Восени на ці запитання я, як і інші полтавці, сподіваюсь, отримаємо відповіді, а винні будуть покарані.

Також нам таки вдалося добитися уваги Міністерства внутрішніх справ до проблем наркозлочинності в Полтаві та Полтавській області, вже розгорнуто відповідно боротьбу в Кременчуціц та низці інших. На жаль, міська влада навмисне не йде назустріч новому уряду України.