×

Усі умови для трагедій:поки влада ділить бюджет, полтавські діти гойдаються на гнилих гойдалках

Діти мешканців трьох будинків по провулку Заячому через недбалість управління ЖКГ вимушені користуватися аварійними гойдалками. Аби привернути увагу до своєї проблеми, полтавці звернулися до редакції «ПВ». За їхнім переконанням, лише в такий спосіб можливо «достукатися» до міської влади та врешті-решт усунути небезпеку подалі від дітей. Адже місто має бути простором для комфортного та безпечного дозвілля не лише дорослих, але й малечі.

Так, молода матуся Марина Сабініна обурена тим, що міська влада ігнорує проблеми полтавців та свідомо наражає їх на небезпеку:

– Таких аварійних майданчиків у місті немало. Гадаю, що ми не є винятком, а скоріше за все одні з багатьох «проблемних» полтавських дворів. Уважаю, що нині місту потрібно провести технічний огляд усіх ігрових майданчиків і терміново відремонтувати аварійні та несправні. На мою думку, не справедливо з міського бюджету витрачати значні кошти на зарплати заступникам, коли ми збираємо останні копійки, аби як-небудь відремонтувати гойдалку, щоб з прогулянки дитина повернулася живою та здоровою. Тож переконана, що наша ситуація варта уваги громадськості та влади.

Про цю проблему розповів і мешканець будинку №8 по пров. Заячому Олександр Коваленко. Свого часу чоловік намагався самостійно вирішити проблему, звернувшись до КП «ЖЕО № 2», але там відповіли, що дитячий майданчик не на балансі КП. Уже тоді йому запропонували відремонтувати атракціони власним коштом або звернутися до управління ЖКГ міськвиконкому, що він і зробив. У відповіді зазначалося, що даний майданчик свого часу встановив Олександр Мамай, але потім «забув» передати цей та інші подібні на баланс міських комунальних структур.

Через недбалість нинішній перелік проблем майданчика вражає: гнилі опори, розбиті кріплення, повністю зношені амортизаційні елементи. А переважна більшість ігрових елементів уже не спроможна повноцінно та безпечно виконувати свою функцію: дитяча пісочниця має гнилі бортики, через що дощі вимивають увесь пісок назовні, а карусель через зламану опору зовсім не крутиться.

Також на території майданчика прямо з землі стирчать гострі залізні штирі від колишніх сміттєвих урн та відсутні в достатній кількості лавки для сидіння. І найстрашнішим є те, що кожного вечора сюди приходить близько 30 місцевих дітей, адже гратися малечі просто ніде.

На останнє звернення занепокоєної громади від 27 червня поточного року управління ЖКГ цинічно порадило провести ремонт власним коштом, адже зараз у міському бюджеті на це немає коштів. Тож мешканці двору сподіваються, що їхня історія стане резонансною та змусить новообрану владу, замість політичних інтриг, виконувати свої безпосередні обов’язки.