×

В авіакатастрофі на Полтавщині загинув Тарас Кутовий

Сьогодні о 16:00 до ДСНС надійшло повідомлення, що поблизу с. Тарасенкове Оржицького району розбився вертоліт “Робінсон-44”, внаслідок чого загинув пілот. Він здійснював переліт з Києва до Полтавської області. О 17 год. 21 хв. пожежу, що виникла внаслідок падіння вертольоту, ліквідовано, повідомили в ДСНС.

Як з’ясувалося, гвинтокрилом керував колишній нардеп від Полтавщини і екс-міністр агропромислового розвитку Тарас Кутовий.

Тарас Вікторович Кутовий  народився 25 лютого 1976 року в Києві у багатодітній родині викладачів. Батько — Віктор Олександрович Кутовий, народився і виріс у Лохвиці, закінчив із відзнакою місцеву школу № 1. Працював викладачем у Національному економічному університеті та займався науковою діяльністю в Інституті математики НАН України. Мати — Світлана Германівна Кутова, вчитель вищої категорії, викладала математику в школі. Донька — Соломія (2007).

Народний депутат України VII та VIII скликань. Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, член Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації. Із 4 грудня 2014 року — Голова Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин; заступник керівника фракції «Блок Петра Порошенка» в Верховній Раді України. 14 квітня 2016 року призначений Міністром аграрної політики та продовольства України (у складі уряду Гройсмана).

Тарас Кутовий читає вірш Василя Симоненка на урочистій церемонії відкриття меморіальної дошки Григорієві Ксьондзу в с. Токарі Лохвицького району.

На рівні Верховної Ради відстоював позицію громади міста Гадяча Полтавської області щодо присвоєння йому статусу міста обласного значення. 19 листопада 2013 Верховна Рада підтримала постанову, авторства Тараса Кутового про відзначення 350-річчя Гадяча як гетьманської столиці Лівобережної України. Був автором постанови щодо відзначення на державному рівні 80-річчя з дня народження поета та журналіста Василя Симоненка, яку Верховна Рада прийняла 21 травня 2013 року. З цієї нагоди, керуючись вказаним документом, «Укрпошта» випустила ювілейний конверт, марку та влаштувала спецпогашення, приурочене до дня народження В.Симоненка. З просвітницькою метою у квітні 2015 року Тарас Кутовий передав до бібліотек свого округу зібрання творів Василя Симоненка.

У 2016 році долучився до культурно-історичного проекту, ініційованого телеведучою, Першим заступником голови Національної ради з питань телебачення і зв’язку Ольгою Герасим’юк, зі збереження та реставрації мережі шкіл Лохвицького земства, зведених за проектом архітектора Опанаса Сластіона з 1912 по 1916 роки. Унікальність цих споруд полягає в тому, що вони є яскравими прикладами українського модерну, але нині не обліковані жодним чином як пам’ятки, а деякі з них навіть не мають балансоутримувачів.