×

В Авіамістечку урочисто відзначили День військової авіації

День військової авіації – визначне свято для багатьох жителів Авіамістечка. Адже більшість його жителів не одне десятиріччя присвятила небу, мужньо боронила нашу країну, гідно виконуючи свій військовий обов’язок. Не менш значуща ця дата і для близьких та рідних льотчиків, які, попри всі життєві труднощі та перепони, завжди залишалися для них надійним тилом. Тож, аби висловити всю вдячність за подвиги та героїзм, у Авіамістечку за підтримки команди Матковського «Батьківщина» пройшли святкові урочистості.

На масштабний захід завітав і сам Андрій Матковський, який привітав присутніх зі святом, укотре підкреслив значущість подвигу радянських військових льотчиків для прийдешніх поколінь:

– Свого часу, запалюючи цей Вічний вогонь, ми, як і нині, згадували подвиги наших воїнівгероїв, які не лише віддавали свої життя під час Великої Вітчизняної війни, але й гинули у мирний час заради бойової міці нашої країни. І з часом, крок за кроком роблячи життя в Авіамістечку комфортнішим, ми домоглися гідного, шанобливого ставлення до ветеранів-авіаторів. Наші діти й онуки мають знати, якою дорогою ціною було здобуте мирне небо, та завжди пам’ятати про наших ветеранів. Адже лише так вони зможуть вирости гідними їхніми нащадками та справжніми патріотами рідної землі.

Зі свого боку ветерани зауважили, що завдяки потужній підтримці команди Матковського «Батьківщина» вони можуть активно розвивати діяльність своїх ветеранських організацій. За їхніми словами, така співпраця триває вже понад десять років, і за цей час їм вдалося спільними зусиллями зробити чимало корисного для меморіалу, місцевого музею дальньої авіації та жителів Авіамістечка.

Так, завдяки ініціативі окружного депутата з команди Матковського «Батьківщина» Майї Матвеєвої цьогорічний захід з нагоди Дня військової авіації вдалося організувати з розмахом та приємно здивувати присутніх:

– На захід традиційно завітали вихованці школи «Юний європеєць», які подарували нашим героям свої творчі виступи. З дитячих уст лунали слова вдячності та визнання їхнього подвигу. Адже лише пам’ятаючи минуле та шануючи надлюдські жертви наших предків, можна мріяти про краще майбутнє для міста та держави. Тому для учнів школи ми постійно проводимо патріотичні заходи, різноманітні зустрічі, тематичні концерти та мітинги, а також залучаємо їх до участі у подібних святкуваннях. Принагідно від імені жіночого комітету Авіамістечка дякую всім ветеранам, на долю яких випала честь носити блакитні погони та боронити життя й спокій мільйонів людей в Україні, Афганістані, Кореї, В’єтнамі, Єгипті та Алжирі. Низький вам уклін, довгих років життя!

Однак це не стало єдиним сюрпризом для ветеранів. Після концерту та урочистого покладання квітів до меморіалу їм влаштували святкове частуваня у дружньому колі. Щодо самих учасників, то дружина ветерана Другої світової війни Аркадія Петрова Ольга отримала чимало приємних вражень від свята. Жінка підкреслила, що День військової авіації в їхній родині – один з найшанованіших та улюблених, адже все життя її чоловік понад усе любив небо й літаки:

 – Скільки себе пам’ятаю, усе життя чекала його, оскільки вдома він майже не затримувався. Літав майже постійно, а якщо і був у місті, то весь свій час проводив на аеродромі. За таку відданість своїй справі його неодноразово нагороджували медалями та різними відзнаками. Усього в нього 35 нагород. Тож пишаюся ним та його товаришами, які протягом усього життя щодня доводили високий рівень професіоналізму та почесність професії військового льотчика. Вдячна всім, хто причетний до свята та подарував мені та іншим присутнім такі теплі й позитивні емоції. Зі сльозами на очах повертатимуся додому до чоловіка, аби розповісти йому, що його військовий внесок цінують, шанують і пам’ятають.