×

в Ірландії запускають пілотний проект з метою запровадити 4-денний робочий тиждень

Шестимісячний експеримент зі скорочення робочого тижня буде впроваджуватися за підтримки об’єднання Four Day Week Ireland. До Four Day Week Ireland належать представники профспілок Forssa та ICTU, Національної Жіночої Ради та інших організацій. Згідно з планом активістів, компанії, які візьмуть на себе перехід на 4-денний робочий тиждень без зменшення зарплат отримають підтримку та консультації від Four Day Week Ireland та уряду Ірландії щодо впровадження концепції.

Уряд Ірландії також зобов’язується профінансувати дослідження, аби оцінити економічний, соціальний та екологічний вплив 4-денного робочого тижня в межах країни.Окрім іншого, Four Day Week Global запускають пілотний проект з метою запровадити 4-денний робочий тиждень ще і в США, Великобританії і Новій Зеландії.

Уряд Іспанії уже ухвалив національний пілотний проєкт, який передбачає запровадження у країні 4-денного робочого тижня: експеримент триватиме три роки.Активісти руху Four Day Week стверджують, що 4-денний робочий тиждень допоможе скоротити викиди вуглецю в атмосферу, поліпшити баланс між роботою та особистим життям та зробити світ праці більш людиноцентричним.

Федерація профспілок України