×

В Оржицькому районі знищили 240 га опійного маку

Як повідомили у відділі комунікації поліції Полтавської області, правоохоронцям вдалося отримати дозвіл на знищення близько 350 мільйонів рослин снотворного маку, що є речовим доказом у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 2 ст. 310 Кримінального кодексу України.

Знищення опійного маку площею 240 га, вирощеного агрофірмою без відповідної ліцензії Держлікслужби, відбувається шляхом «переорювання висіву подрібнених рослин». Плантацію наркомісного маку, виявлену в червні на території Лазірківської сільради, керівник Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України Юрій Буковський назвав «безпрецедентним і наймасштабнішим незаконним посівом за всю історію незалежної України».
За оцінкою експертів, з такої кількості сировини (що містить морфін, кодеїн і папаверин) можна було б виготовити 125 мільйонів разових доз для вживання наркотиків вартістю близько 7 мільярдів гривень (за цінами «наркоринку»).

Довгоочікуваному судовому рішенню про знищення наркомісної культури передувала тривала робота оперативників управління протидії наркозлочинності, слідчих відділу розслідування особливо тяжких злочинів поліції області і прокуратури Полтавщини. Правоохоронці зібрали ґрунтовну доказову базу та отримали відповідні висновки судових експертиз.

Директору агрофірми та його заступнику повідомили про підозру в посіві та вирощуванні снотворного маку та обрали запобіжний захід у вигляді 2 місяців домашнього арешту в нічний час доби.

Нині поліція забезпечує реалізацію процедури знищення наркотичного маку до повного завершення всіх її етапів.