×

В Україні набули чинності нові правила вакцинації

В Україні набули чинності зміни в Переліку медичних протипоказань при вакцинації. Охоплено основні стани, з якими стикаються лікарі у своїй практиці. Серед дозволених — і підвищена температура тіла.

В Україні змінилися правила вакцинації. Тепер можна робити щеплення і при підвищеній температурі тіла. У наказі зазначено: вакцинація під час гострого захворювання не підвищує ризики виникнення побічних реакцій. Температура в 38 градусів не є протипоказанням до проведення планової та екстреної вакцинації.

-Якщо у Вас температура, і Вам зроблять щеплення — відповідальність хто на себе візьме? Лікар бере на себе цю відповідальність? Я більше ніж упевнена, що якщо у Вас температура, Вам нададуть пораду підписати документ, що Ви самі за себе відповідаєте-, — розповіли на гарячій лінії МОЗ.

“Ні, ну вирішує сам лікар, але він повинен спиратись на якісь інструкції, накази. Людина повинна бути на момент вакцинації здорова. Не повинно бути ніяких катаральних явищ. Я про це нічого не знаю, ніякої інформації нам ще ніхто на це не надавав, ми ще такого не розглядали”, — сказала Алла Івко, заступниця директора “Центру первинної медико-санітарної допомоги №2”.

Тож, чи необхідна вакцинація, тепер має вирішувати лікар, тоді як раніше це робила комісія з питань щеплень.