×

В Україні зафіксували перший випадок коронавірусу

В Україні зафіксували перший випадок коронавірусу в однієї людини після подорожі за кордон.

“Вчора я говорив про чотири підозри на коронавірус. Сьогодні підозра підтвердилася в однієї людини. Всі матеріали додатково передані до вірусологічної лабораторії ВООЗ … Ми почали працювати з усіма особами, з якими контактувала ця людина”, – повідомив під час брифінгу головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Як повідомив головний санлікар, на в’їзді до країни хворому виміряли температуру після чого чоловік поїхав у Чернівецьку область, де “самоізолювався” згідно з виданою на кордоні пам’яткою про необхідність уникати контактів.

“На кордоні було проведено температурний скринінг. Температура в людини була нормальна. Після цього він через державний пункт пропуску в Україну повернувся до Чернівецької області, там було проведено додатковий температурний скрининг, заповнено опитувальник, а також надана пам’ятка про самоізоляцію, оскільки людина подорожувала по країнах, в яких були зареєстровані випадки COVID-19”, – зазначив головний санлікар.

За словами Ляшка, Україна перебуває у тій фазі розвитку епідемії, коли “ми говоримо, що у нас реєструються поодинокі випадки завізних випадків коронавірусної інфекції”.

“Інкубаційний період до 14 днів. Ми говоримо про пік інкубаційного періоду – це 5-7. Вони подорожували з 21 числа. Симптоми з’явилися 28 числа. Госпіталізація відбулася 29 числа. І першого були проведені лабораторні дослідження у вірусологічній лабораторії. Симптоми у нього наразі: лихоманка і кашель”, – розповів Ляшко.

Дружина хворого без симптомів хвороби також перебуває у самоізоляції. За словами Ляшка, хворий та його дружина не зустрічався з родичами та друзями після повернення, згідно рекомендаціям.