×

В Україні зареєстровано два випадки мавпячої віспи

19 вересня в Україні був зареєстрований другий випадок віспи мавп
(вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми). Про це повідомили в МОЗ. Пацієнта госпіталізували. За його словами, висип у нього з’явився ще наприкінці серпня, але до лікарні людина звернулася тільки кілька днів тому. Перший випадок такого захворювання, нагадаємо, був зареєстрований 15 вересня. Із другим, за попередніми даними, він не пов’язаний.

На сьогодні в Україні є ПЛР-тести для проведення досліджень для діа-
гностики віспи мавп. Їх розподілено по всіх регіонах. А от специфічні ліки від цього захворювання наразі для широкого загалу недоступні, тому найперше використовується симптоматичне лікування (знеболювальне, жарознижувальне).
До основних симптомів віспи мавп належать гарячка, головний біль,

біль у м’язах та спині, збільшені лімфатичні вузли, озноб, біль у горлі, закладеність носа, кашель, висип у вигляді прищів або пухирців на обличчі, всередині рота та на інших частинах тіла. Іноді саме він з’являється першим, потім – інші симптоми. У декого, окрім висипу, більше нічого не буває.

Триває захворювання зазвичай від двох до чотирьох тижнів. У групу підвищеного ризику тяжкого перебігу захворювання входять переважно вагітні, діти та люди з ослабленим імунітетом, імунодефіцитом. Віспа мавп може передаватись від людини до людини при фізичному контакті.