×

Вакцинуватися від правця можна безоплатно як дітям, так і дорослим

У період воєнного стану як ніколи актуально бути вакцинованим від правця – інфекції, що передається через потрапляння бруду у рану, або через укус тварини. 

Вакцинація від правця входить до Національного календаря профілактичних щеплень. А отже її можна отримати безоплатно в межах пакету медичних послуг на первинній ланці. 

Для планової вакцинації важливо мати укладену декларацію з лікарем. Вакцинуватися можна у комунальних закладах первинної медичної допомоги, а також в приватних медзакладах і в лікарів-ФОП, які підписали договір з НСЗУ та мають можливість проводити вакцинацію. 

Тимчасово переміщені українці можуть вакцинуватися без декларації у пунктах тимчасового розміщення евакуйованого населення.

Графік вакцинації

Вакцинацію проти правця розпочинають у дитячому віці. Перше щеплення робиться дитині у 2 місяці. Друге – у 4 місяці. Третє – у 6 місяців. Четверте – у 18 місяців. Наступне щеплення робиться у 6 років, а далі – кожні 10 років. 

Вакцинація дорослих

Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше отримали щеплення, проводять у віці 26 років. Подальша планова ревакцинація відбувається кожні 10 років. 

Екстрена вакцинація

Екстрена профілактика правця є безоплатною за місцем перебування людини. Її 

проводять у таких випадках:

  • травми  із   порушенням  цілісності  шкірних  покривів  та слизових оболонок;
  • відмороження й опіки (термічні,  хімічні, радіаційні) другого, третього та четвертого ступенів;
  • проникненні пошкодженнях шлунково-кишкового тракту;
  • гангрена або некроз тканин будь-якого етапу, абсцеси;
  • укуси тварин;
  • пологи поза медичними закладами.