×

Верховна Рада ухвалила рішення про перейменування села Голобородька

Верховна Рада ухвалила рішення про перейменування села Голобородька Лубенського району Полтавської області. Селу повернули історичну назву – Новоселівка. Проєкт Постанови підтримали 320 народних обранців.

Назва «Голобородько» підпала під дію Закону України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

За інформацією Українського інституту національної пам’яті, після окупації УНР більшовицькою Росією село Новоселівка неподалік Пирятина перейменували в «Голобородько» на честь Івана Голобородька – злочинця, що встановлював радянську комуністичну владу на території України, керівника червоного партизанського загону у 1918 році, секретаря комсомольської організації Пирятинського повіту.
Ініціативу погоджено Полтавською обласною та Пирятинськими міською та районними радами, щоб виконати вимоги декомунізаційного законодавства. Це питання також підтримала територіальна громада на громадських слуханнях.

Полтавський офіс Північно-східного відділу УІНП