×

Відбулися засідання постійних депутатських комісій

Під час засідання комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів

Напередодні засідання позачергової двадцять шостої сесії Полтавської міськради, 2 серпня, відбулися засідання постійних депутатських комісій, під час яких розглядалися проекти рішень та постанов.

Так, під час засідання комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів присутні розглянули питання щодо внесення змін до показників міського бюджету на 2019 рік, а також суттєвих змін у фінансуванні численних міських програм.

За словами голови профільної комісії депутата Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського Володимира Корчаки, проект рішення щодо внесення змін до бюджету на 2019 рік члени комісії отримали за ніч до засідання, тож не мали змоги їх вивчити більш детально:

– Жоден з учасників засідання не був належним чином готовий розглядати бюджетні питання. Рішення ухвалювалися поспіхом, а при ознайомленні із самим проектом рішення в ньому виявили суттєві недоліки. Також мене вразили неправильно розставлені пріоритети. Так, відповідно до проекту рішення значно скорочено фінансування з міських програм охорони здоров’я та освіти. Переконаний, що цю сесії скликають, аби кулуарно розподілити 150 мільйонів гривень бюджетних коштів та вирішити політичні питання на свою користь.

Володимир Михайлович запевняє, що така сесія перетворює міську раду на арену для політичних ігрищ та не дає змоги депутатам працювати на благо громади.

– Через недалекоглядність коаліції припинено ряд важливих для міста проектів, зокрема ремонт терапевтичного відділення 1-ї міської клінічної лікарні та ремонт денного стаціонару в 3-ій міській клінічній лікарні. Також через брак коштів припиняться роботи з облаштування дошкільного закладу освіти №6 «Чебурашка», який невдовзі мали ввести в експлуатацію. Тепер цей проект заморожено, як і фінансування харчоблоку дитячого навчально-виховного комплексу по вулиці Стрітенській, 20. До цього часу не закінчено ремонт вулиці Шолом-Алейхема, і це лише найбільш болючі питання. На такі справи грошей у міському бюджеті бракує, але чомусь вони знайшлися на реконструкцію парків та скверів, а також на підвищення заробітної плати чиновникам. Вважаю, що такий вектор розвитку є неприпустимим для міської влади, адже для неї інтереси людей мають завжди бути в пріоритеті.

Незадоволений ставленням до громади та їхніх проблем і депутат Полтавської міської ради з команди А. Матковського Віталій Павлій. Під час засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму його вкрай обурила некомпетентність нинішньої коаліції:

– Напередодні сесії вкотре стає видно справжнє ставлення окремих депутатів до простих людей. Питання, якими мала б перейматися міська влада, уже котрий рік ігноруються та не вирішуються. Дуже прикро, коли на сторонні об’єкти знаходяться гроші, а на ремонт дороги чи аварійного даху, вже не кажучи про налагодження транспортного сполучення з околицями, коштів бракує, і люди роками живуть лише обіцянками від чиновників. Ми, як опозиція, не збираємося стояти осторонь таких ситуацій та плануємо боротися за краще життя для усіх полтавців та всебічно відстоювати їхні інтереси.

На засіданні постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, інформаційної політики, регламенту, депутатської етики та антикорупційної політики (голова Сергій Луценко) теж довелося почути немало критичних слів щодо підготовки важливих рішень, які виносилися на сесію. Так, депутат із команди А. Матковського Тетяна Паутова звернула увагу на те, що навіть біографічні довідки про кандидатів на посади заступників міського голови не було підготовлено. Так само, як завчасно члени комісії не одержали й інших важливих проектів рішень, що є неприпустимим під час підготовки для розгляду на сесії таких важливих документів. Зрештою і сама комісія зібралася не в повному складі, тож для ухвалення тих чи інших рішень постійно не вистачало кворуму.