×

Відомі політологи про «Батьківщину» і Юлію Тимошенко

Юлія Тимошенко зможе настільки відчутно і швидко підвищити рівень життя українців, що нинішні політики-коміки моментально підуть в політичний утиль. Саме тому Зеленський та олігархи найбільше бояться лідерку «Батьківщини». Таке переконання висловив на своїй Фейсбук-сторінці політичний аналітик Дмитро Корнійчук.

За його словами, «Батьківщина» нині єдина політична партія в класичному західному розумінні – з ідеологією, осередками, сотнями тисяч членів, депутатами рад усіх рівнів, мільйонів виборців. І лише Тимошенко веде на місцеві вибори численну та професійну команду однодумців.

 «Що більше українців проголосують за «Батьківщину», то більше шансів, що Тимошенко вдасться змусити «слуг народу» виконувати соціальні зобов’язання перед людьми», – переконаний  Дмитро Корнійчук. 

Юлія Тимошенко – єдиний український політик, якого бояться всі олігархи. А висунення Володимира Зеленського в президенти було технологією «великого капіталу» по недопущенню перемоги лідера «Батьківщини». За його словами, зв’язка влади й олігархату із приходом Володимира Зеленського нікуди не поділася. Нинішній глава держави продовжує політику президента Порошенка, а партія останнього голосує синхронно зі «слугами народу» за антинародні питання.  «Справжньою опозицією сьогодні можна назвати лише команду Тимошенко. Лише «Батьківщина» послідовна у захисті національних інтересів та інтересів простих людей», – зауважив Корнійчук.

 Експерт нагадав, що саме невеликій фракції «Батьківщина» вдалося на кілька місяців відтермінувати рішення про розпродаж землі, яке не підтримує абсолютна більшість українців. Саме партія Тимошенко досі не припинила боротьбу за збереження чорноземів у власності українців та оскаржує скандальний закон Зеленського-Порошенка в Конституційному суді.

На місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня по всій країні, ставка на молодих і недосвідчених кандидатів більше не зіграє. Про це заявила політолог Олександра Решмеділова в ефірі телеканалу 112. За її словами, суспільство розчароване, тому запит на нові обличчя спадає, натомість зростає запит на фаховість кандидатів. Політолог переконана, на виборах політичні сили змагатимуться саме якістю своїх команд. 

Найбільшу підтримку на місцевих виборах отримають ті політичні сили, які зможуть запропонувати команду від найменшого села до найбільшого міста. Таких партій в Україні небагато, і одна з них – «Батьківщина» Юлії Тимошенко, зазначає   Олександра Решмеділова. 

За її словами, саме «Батьківщина» має сталий електорат і національне представлення, а також підніматиме на виборах глобальні питання – наприклад, вирішення проблем з комунальними тарифами. Як приклад вона навела партію «Батьківщина», яка зробила ставку на професіоналів і вже висунула в мери Києва знаного і досвідченого фахівця у житлово-комунальній сфері Олексія Кучеренка. Як відомо, партія Юлії Тимошенко планує висунути в депутати місцевих рад команду з 40 тисяч фахових кандидатів. 

 «Батьківщина» є єдиним реальним опонентом президенту Зеленському на місцях і саме команда Юлії Тимошенко найімовірніше отримає найбільшу кількість депутатів у районних радах та об‘єднаних громадах на прийдешніх виборах. Про це у своєму профілі Фейсбук пише політичний експерт Костянтин Бондаренко. За його словами, українці втомилися від недолугих експериментів та некомпетентності «слуг народу». На місцевих виборах визначальним буде запит на професіоналів, де «Батьківщина», яка веде понад 46 тисяч кандидатів, не має конкурентів.

«Сьогодні «Батьківщина» є партією з найбільш розгалуженою системою осередків, які реально працюють – на відміну від «слуг народу» з тотальною відсутністю осередків на місцях», – зазначив політолог.

Бондаренко нагадав, що починаючи з 2014 року на виборах в ОТГ саме «Батьківщина» незмінно посідала перше місце за кількістю депутатів, обраних від партій. Що лише додає підстав прогнозувати найкращий результат команди Юлії Тимошенко за підсумками голосування 25 жовтня.

 «Батьківщина» опікується актуальними для людей у кожному регіоні проблемами, а отже – саме команді Юлії Тимошенко під час місцевих виборів варто розраховувати на голоси українців, які щодень дужче розчаровуються у президенті Зеленському. Доказом неминучості перетікання електорату «Слуги народу» до «Батьківщини» аналітик вважає перипетії навколо скандального Закону про гральний бізнес. Влада ухвалила його всупереч волі людей, а тепер місцеві ради по всій країні з ініціативи «Батьківщини» забороняють казино на своїй території. «Цієї осені виборці на місцях нарешті усвідомлять важливість своїх самоврядних прав, і саме регіони задаватимуть тон у політичних настроях», – підсумовує Бондаренко.

Єдиною партією з повноцінною інфраструктурою регіональних організацій на сьогодні є «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Такий висновок з аналізу представництва політичних партій у регіонах зробив політолог Андрій Золотарьов.  «Не дивно, що «Батьківщина» змогла випередити всіх інших, заявивши про висунення 40 тисяч кандидатів по всій країні», – зазначив політолог. 

 За його словами, у більшості випадків при підготовці до місцевих виборів українці спостерігають авральний пошук кандидатів і авральне формування команд. «Якість таких випадково набраних команд буде відповідною», – попередив Андрій Золотарьов.

Юлія Тимошенко продемонструвала вміння досвідченого управлінця. Саме особиста участь Тимошенко в діяльності регіональних партійних організацій, а значить – чітке розуміння проблем українців у кожному населеному пункті – дозволяє «Батьківщині» уже понад 20 років лишатися єдиною реальною і найбільшою політичною партією в Україні. 

Нагадаємо, напередодні Юлія Тимошенко заявила про участь «Батьківщини» у місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня по всій країні. Партія планує висунути своїх кандидатів у кожному окрузі – загалом близько 40 тисяч кандидатів у депутати різних рівнів. 

Рішення «Батьківщини» про висунення Олексія Кучеренка, відомого захисника людей від грабіжницьких тарифів, кандидатом у мери Києва серйозно посилює позиції партії Юлії Тимошенко. Про це заявив політолог Костянтин Матвієнко. На його думку, потужність цього політичного кроуку полягає у тому, що тепер іншим партіям доведеться відповідати рівню високого професіоналізму, який задано «Батьківщиною». Далі цитата: «Не “нові обличчя”, що вже зазнали фіаско в “Самопомочі” і “Голосі”, та дедалі більше розчаровують суспільство у “Слузі народу”, а відповідальні і фахові політики мають боротися за посаду міського голови Києва». 

 Ініціатива Юлії Тимошенко про створення спеціальної парламентської місії може вивести з глухого кута і переговори щодо відновлення миру, вважає   Костянтин Матвієнко.  

 Він зазначив: «Цією стратегічною ініціативою Юлія Тимошенко вкотре демонструє професійність та всеохопність її підходів до вирішення проблем, що складають глобальні загрози для України». 

 Політолог зауважив, що таким чином Юлія Тимошенко та її команда демонструють, що вони готові брати на себе відповідальність за долю держави в умовах дедалі більш нестабільного світу.

Партія Зеленського «Слуга народу» втрачає підтримку через невиправдані надії та сподівання. Натомість зростають рейтинги опозиційних партій. Про це заявив політолог Андрій Золоторьов на прес-конференції у Києві. 

 Так, він розповів, що партія «Батьківщина» зростає у центральних та північних регіонах. Коментуючи ініціативу лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко про створення парламентської спеціальної місії для досягнення миру, політолог зазначив: 

 «На тлі невиразності дій влади у питаннях миру, пропозиція Юлії Тимошенко створити парламентську «місію миру» – це не просто ефективна, а сильна і своєчасна ініціатива, що відкриває зовсім інші перспективи мирного процесу. Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко демонструє розгубленій владі зовсім інший політичний рівень і політичний клас». 

 Якомога швидше підтримати і реалізувати ініціативу Юлії Тимошенко про парламентську спеціальну місію миру закликав авторитетний політолог і соціолог Віктор Небоженко.  Він зазначив, що влада Зеленського не впоралася не тільки з соціально-економічною ситуацією, але і з проблемою встановлення миру і звільнення окупованих територій. 

У цій ситуації, на думку політолога, ініціатива Юлії Тимошенко є сміливою та своєчасною.  Він зазначив: «Тимошенко є сильним переговорником з величезними зв’язками у світі. Вона готова сміливо запропонувати свій міжнародний авторитет заради встановлення справедливого миру на Донбасі».  

Прес-служба ВО “Батьківщина”