×

Відомий полтавський тренер з тхеквондо розповів про скандальний турнір в Харкові

Юрій Шавиро вважає виступ деяких полтавських спортсменів-тхеквондістів соромом а їхнього тренера брехуном.Більше про це він написав на своїй сторінці у соцмережі facebook.

“Мені соромно за титулованих полтавських спортсменів з тхеквондо, які вибороли нагороди всеукраїнського турніру за допомогою неправдивих даних та одягнувши пояси початківців. Прикро, коли тренер вчить брехні та маніпуляціям своїх вихованців.

-Можливо треба було промовчати, але не можу. Чому мої вихованці повинні програвати через те, що хтось наплював на тренерську етику та моральні принципи? Харків 20-21.12, ХХ Всеукраїнський турнір «Діти України» з пумсе категорія “Б”, в якій за умовами виступають спортсмени-початківці з кваліфікацією жовтий, помаранчевий, зелений, блакитний та синій пояси!.Представник Полтави Віталій Ступак (SC PolAgroGYM) заявив в цю підгрупу досвідчених спортсменів, які мають коричневі та чорні пояси. П’ятеро дітей віком від 10 років одягли пояси і вийшли змагатись на один килим із новачками. Навіщо? Навіщо таке робити? Можливо я чогось не розумію, – йдеться у повідомленні.

На думку тренера, більшість спортсменів перемогли та отримали медалі, чим лишили медалей інших дітей, які займаються тхеквондо лише кілька років.

-Коли мої учні помітили іншого кольору пояси і запитали «чому вони не в своїх поясах» був шокований і не знайшов відповіді.

Довідково:

Тхеквондо (кор. 태권도:跆拳道) — бойове мистецтво, олімпійський вид спорту та національний вид спорту в Кореї. Тхеквондо є одним з найбільш систематизованих і науково обґрунтованих бойових мистецтв світу. Ця дисципліна за допомогою тренування тіла і душі прищеплює людині фізичні бойові навички, ставить за мету поліпшити душевне здоров’я та якість життя.

Зародилося понад 2000 років тому. Саме слово «тхеквондо» утворено 11 квітня 1955 року, коли засновник Тхеквондо — генерал Чой Хонг Хі (9 дан) — під своїм початком об’єднав школи корейських бойових мистецтв під назвою «Тхеквондо» або «Таеквон-До» (калька від англ. Taekwon-Do).

Тхе означає «удар ногою», квон означає «кулак», або «удар рукою», до означає «шлях» або «мистецтво». Таким чином, термін тхеквондо можна перекласти як «шлях (мистецтво) ноги та руки». Як і багато інших бойових мистецтв, таеквондо включає в себе спортивно-оздоровчий, практично-прикладний та філософський аспект. Особливу увагу в тхеквондо приділено ударній техніці ніг: мистецтво в першу чергу виділяє удари ногами у русі, використовуючи їх ширшу зону ураження та силу, щоб вивести суперника з ладу на відстані.