×

Вікторія Подольська відкрила шоколадну майстерню в Полтаві

Майже три роки тому Вікторія Подольська відкрила шоколадну майстерню «Афродизіак» у Полтаві. За цей час її шоколадні цукерки та плитки стали користуватися попитом не тільки в нашому місті, а й по всій країні. Також солодощі беруть на дарунки в Італію та Німеччину.

Кореспондент «ПВ» розпитав у засновниці майстерні шоколаду, як вона змогла стати успішним кондитером та відкрити власне підприємство.

За словами Вікторії, про власний бізнес мріяла все життя, але чітко не розуміла, чим саме хоче займатися. До декрету вона встигла попрацювати менеджером та диспетчером вантажного таксі, а також спробувати себе в миловарінні, випалюванні рамок та вишивці:

– Почала займатися шоколадом з 2016 року, коли вийшла в декрет. Приблизно в той самий час активно захопилася сироїдінням. Тож про купівлю магазинних солодощів мови взагалі не було. А коли набридло смакувати лише сухофруктами, вирішила експериментувати зі смаколиками та створювати шоколад власноруч. Спочатку виготовлення шоколаду було для мене як хобі, без врахування нюансів техніки та із використанням магазинних інгредієнтів.

Свою справу полтавка розпочала з капіталом у п’ять тисяч гривень та колосальною підтримкою чоловіка:

– Мій чоловік переконав мене, що все вдасться, та вмовив купити перший мішок какао і замовити онлайн-курси з виготовлення шоколаду без термообробки. До речі, назву вигадав також він, адже, як відомо, шоколад – це афродизіак, що до того ж покращує емоційній стан людини. Тож вирішили назвати нашу майстерню саме так, аби навіть від назви у всіх піднімався настрій. Чоловік власноруч облаштував приміщення, де тепер і виготовляється незвичайний шоколад. Майже рік тому до справи приєдналася подруга.

Також жінка додала, що саме завдяки близьким та рідним вона вдало поєднує власний бізнес із материнством. Завдяки такій роботі має змогу проводити більше часу з сином Марком та навіть іноді брати його до майстерні.

– Мій чоловік також підприємець. Він займається литтям та обробкою металу. Тож у родині постійно жартуємо, що я ллю шоколад, а він метал. Так і живемо із посмішкою на вустах, – ділиться полтавка.

За словами Вікторії Подольської, вона постійно в активному пошуку нових рецептів цукерок та шоколаду. А натхнення черпає із танців та музики. Разом з чоловіком періодично відвідує різні музичні заходи та мріє поїхати до штату Невади на фестиваль «Burning man»:

– Після таких «відпусток» почуваю себе сповненою сил та нових ідей. Хочу створювати щось нове та втілювати враження у шоколаді. Також у такі моменти я вигадую незвичайні поєднання інгредієнтів та різноманітні смачні домішки, які потім перетворюються в унікальні рецептури. Наш шоколад – дуже ситний, тож однієї-двох цукерок з кавою буде достатньо, аби втамувати голод і отримати насолоду від цього. Шоколад поєднуємо зі спеціями та фруктами.

Вікторія та її партнери постійно їздять Україною, беруть участь у різних ярмарках, адже хочуть, щоб їхню шоколадну майстерню всі знали. Серед найближчих планів у команди «Afrodiziak» – відкрити власну кав’ярню-шоколадницю або невеличку крамницю.

До речі:

Усі інгредієнти для смаколиків винятково натуральні та корисні. Також на прохання замовника можуть приготувати особливий десерт з урахуванням усіх особливостей харчування.

Вікторія Подольська підкреслює, що зроблені нею цукерки, шоколадні плитки та подарункові набори не підходять для того, аби просто «набити шлунок», адже їхній продукт створений лише для насолоди.