×

Влада Каплін: «Петиція з вимогою до депутатів Полтави знищити рекламу наркотиків набрала необхідні голоси. Скоро побачимо, хто кришує наркоту в обласному центрі»

Влада Каплін – дружина Сергія Капліна, правозахисниця, громадська діячка. Народилася та навчалася в Полтаві. Батько – військовий пенсіонер, мати – медсестра. Закінчила юридичний факультет Київського національного університету ім.Тараса Шевченка, вищу школу адвокатури, факультет режисури телебачення Київського національного університету театру, кіно та телебачення ім.І.Карпенка-Карого. Додатково отримувала освіту за кордоном у «London School of Public Relation». Працює в компанії АО «Адвокати України».

Влада створила громадський рух, який бореться проти поширення наркотиків. Нещодавно вона зареєструвала петицію з вимогою до влади Полтави прибирати зі стін наших будинків рекламу наркотиків. Ми звернулися до громадської діячки по коментарі.

– Отже, підписи зібрані, що далі?

– Дуже вдячні всім небайдужим полтавцям. Наступний крок – розгляд петиції депутатами міської ради на комісії. Вони мають підтримати її і винести на голосування. Якщо ж ні, то це означатиме, що керівництво міста разом із правоохоронцями кришують наркоторгівлю і заробляють на смертях підлітків. Побачимо, друзі-полтавці.

– Ви вважаєте, міська влада не підтримає позицію громадян?

– Мене вже попередили, що місцева влада буде вдаватися до маніпуляцій: пропонувати якісь робочі групи чи меморандуми – затягувати процес прийняття рішення. Але я вірю в краще і сподіваюсь, що депутати згадають, що в них є діти та внуки і вони у небезпеці, бо наркодилери буквально не сплять.

– Які масштаби цієї біди нині в Україні?

– Зробіть висновки самі, я назву тільки офіційні цифри. Отже, 17% дітей у віці 13–16 років пробували наркотики! В Україні два мільйони наркоманів та до 100 тисяч наркодилерів. Полтава поруч з центрами наркоторгівлі – Харковом та Дніпром.

– Який вихід, адже це просто жахливі дані?

– Комунальники та поліція повинні знищувати рекламу наркотиків на будинках, школах, ПТУ, вишах! Приймайте рішення і прибирайте цю гидоту зі стін будинків Полтави, дайте бій наркотикам у Полтаві – і крапка. На комісію ми принесемо план цієї роботи, щоб заощадити час. Дорогі батьки, наркотики перестали бути доступними тільки для дітей з багатих родин. Ціна на сайтах, що рекламуються на стінах будинків, – від 150 грн. Один прийом – доля дитини зламана! Небезпека поруч з нашими дітьми.

– Якщо депутати відмовляться підтримувати через фінансову причину?

– Для мене це означатиме, що керівництво міста разом із правоохоронцями кришують наркоторгівлю і заробляють на зламаних долях дітей. Побачимо, друзі-полтавці! До речі, за нашими підрахунками, щомісячна вартість знищення реклами інтернет-каналів із продажу наркоти дорівнюватиме одній зарплаті з премією заступника міського голови або райради в Полтаві.