×

Влада Полтави не може знайти 10 тис. грн на ремонт греблі у Рибцях

На вулиці Івана Доценка у селищі щороку одна й та сама проблема не дає людям нормально пересуватися, комунальникам вивозити сміття, а «швидким» діставатися пацієнтів.

Вузьке місце

Греблю через ставок на вулиці Доценка (раніше Червоної Зірки) вже давно пора відремонтувати, адже на неї особливо не звертали уваги з часів спорудження. Загалом у Рибцях 15 ставків, оформлених у три каскади. На багатьох із них є греблі, які треба підтримувати в робочому стані. Дамбу розширяли жителі Рибців власним коштом, зробили її проїзною та безпечною. Жодної копійки при цьому не витратили з міського бюджету. Ширина гідроспоруди – близько 10 м.

Але є місце, де лежить коротка труба, поміняти або подовжити яку люди самостійно не можуть.

– На цьому місці вже дві машини влетіли, тому що водії не побачили звуження через сніг. Місцеві обережно тут проїжджають, остерігаються. Ми ж самотужки підсипаємо. Коли вулицю Повстанську розмило через весняний підйом води, скинулися грошима, завезли відходи із заводу залізо-бетонних виробів, – розповідає житель Рибців Михайло Вісковський.

Де гроші, Шамото?

Щоб розширити дамбу, потрібно близько 10 тис. грн. Це п’ята частина зарплати секретаря міської ради Олександра Шамоти. Переливна труба на греблі завширшки до 3 м. Аби нею зміг проїхати сміттєвоз чи «швидка» з Повстанської, ширина проїзду має бути не менше 7 м. Крім того, під час паводків та відлиг цей перешийок стає непроїзним.

Подолати підйом, ожеледицю або підтоплення можуть не всі пішоходи.

– Я не розумію, чому до Рибців ставлення як до села, хоча це частина міста? Податки наші люди платять, комунальні теж. А комунікації наші в поганому стані. Наш депутат Віталій Павлій намагається щось зробити, але не завжди йому вдається пробити стіну байдужості Шамоти та його команди. Узяти хоча б наші центральні вулиці. Невже так складно хоча б їх заасфальтувати нормально? Чому на Браїлках дороги є, а в нас немає? Ми ж теж належимо до Київського району, – запитує інший житель Рибців Василь Павлик. – Туди гроші влада Полтави знаходить, а нам ні на що не дає.

Свого часу люди раділи, коли селище стало частиною Полтави, тому що думали: у складі міста їм буде краще. За часів міських голів Анатолія Кукоби та Андрія Матковського ситуація справді була обнадійливою. Тому що всі проблеми жителі озвучували представникам влади, а ті реагували. Створювали комісію, яка приїжджала до Рибців, опитувала людей і визначалася із тим, що саме потрібно зробити і в який термін. Тож у мікрорайоні ремонтувалися дороги, з’являлися павільйони зупинок, запускалися автобуси та вуличне освітлення.

Обіцянка – цяцянка

Жителі розповідають, що раніше їм багато допомагали підприємці та підприємства. Нинішня влада Полтави вимагає від них допомогу для інших мікрорайонів…

– Я розумію підприємців, адже вони не можуть усіх обігріти. Їм податки все одно треба платити, – говорить Василь Павлик. – Але у мене крик душі, просто крик душі! Куди ж ідуть ці податки, для потреб яких мікрорайонів? Навіщо нам у Рибцях машини нагору гнати, якщо ми можемо зміцнити греблю на Доценка та й узагалі полагодити всі проїзди?

Команда Шамоти – Удовіченка і «Батьківщини» на словах обіцяє допомогти Рибцям, а натомість активісти отримують лише відписки. Мовляв, не вистачає у бюджеті Полтави коштів для розв’язання проблем саме цього селища. Тим самим більшість у міській раді продовжує «славні» традиції Олександра Мамая, який плювати хотів на Рибці, інші околиці та їхні потреби, як-то ремонт доріг та гребель.

Жителі Рибців у кого тільки допомоги не просили. Думали, їм зможуть допомогти у Регіональному офісі водних ресурсів Полтавської області. Але дамби у Рибцях – споруди комунальні, міські. Ця організація не має до них стосунку.

Власне, проблемних дамб у Рибцях кілька, не лише на Доценка. Щось подібне відбувається із гідроспорудами на Ставковій та Артільній. Але там ситуація не настільки критична, тому що не такий пожвавлений рух.

– Звичайно, ми будемо шукати допомоги і греблю не покинемо напризволяще. Але мене дивує позиція очільників Полтави – Олександра Шамоти та його заступників. Елементарних проблем не хочуть бачити, розв’язання яких могло б значно спростити людям життя, – розповідає депутат міської ради Віталій Павлій.

А тим часом зарплата в Олександра Шамоти становить понад 50 тис. грн. Мабуть, із таким доходом проблема Рибців у 10 тис. грн видається очільнику міста та його команді не вартою уваги…

Олена БОНДАРЕНКО