×

Влада таки відремонтує тротуар в історичній частині міста, але взимку

В одному з номерів «ПВ» ми розповідали про жахливий стан тротуарів на вулиці Соборності та бездіяльність міської влади в цій ситуації. Та коли кількість скарг на адресу «ефективних» господарників з коаліції Удовіченка й Шамоти перейшла всі допустимі межі вони «зненацька» заявили, що настав час відремонтувати цю аварійну частину тротуару та відповідні роботи вже на підході.

Свою попередню бездіяльність чиновники виправдали довготривалими підготовчими роботами, зокрема проведенням експертизи й виготовлення проєкту капремонту тротуарів.

З відкритих джерел інформації стало відомо, що сам проєкт виконав ФОП Білоус Володимир Іванович, з яким міська влада уклала договір на суму 185 тис. 547 грн., а за проведення експертизи ТОВ «Експертиза ЗО» (керівник Ольга Зміївська) отримало7669 грн., після чого у замовника робіт склалося остаточне уявлення про очікувану вартість. Не менш цікавою є те, що деякі з інсайдерів пов’язують діяльність цього ФОПу з колишнім начальником управління міського ЖКГ Сергієм Синельником. І ось 31 липня за інформацією сайту Prozorro управління житлово-комунального господарства Полтавського міськвиконкому таки оголосило конкурс на капітальний ремонт тротуарів на вулиці Соборності (від будинку № 37 по вул. Соборності до вул. Сінна). Очікувана вартість робіт – 9 млн. 861 тис. 164 грн. Додайте ще сюди суму на проєктування й експертизу й виходить, що в завершення своєї каденції представники діючої влади планують чесно «поділити» десять мільйонів гривень платників податків на ремонт якихось п’ятсот метрів тротуару.

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій – 17 серпня, а строк виконання робіт – 12 грудня 2020 року, тобто вже після місцевих виборів.

Без сумніву, нинішні «господарники» та послідовники деструктивної політики колишнього міського голови Олександра Мамая, як і він сам, тоді вже стануть історією. Хто буде нести відповідальність за якість виконаних робіт, покаже час.

До речі, даний капітальний ремонт окрім оновлення самого тротуару передбачає, спилювання аварійних дерев, встановлення нових дорожніх знаків, оновлення водовідведення, а також встановлення пандусів для велосипедистів та маломобільних груп населення. Щодо самої плитки то вона буде не лише стандартною, але й міститиме ділянки з тактильним відтиском для слабо зрячих людей.

Тротуарів, які потребують негайного ремонту в Полтаві ще чимало, адже колишній міський голова Олександр Мамай залишив своїм послідовникам у спадок «чудовий» приклад безгосподарності. Наприклад, ще за його «ефективного» керування в редакцію «ПВ» неодноразово зверталися жителі вулиці Пушкіна із проханням посприяти ремонту тротуару на перехресті з вулицею Ватутіна, але що толку. Цим тротуаром, який з кожним днем набуває все більш жахливого стану, за день проходять сотні полтавців. Зокрема батьки ведуть своїх дітей у ясла-садок №46 «Бджілка», учні йдуть на навчання до ЗОШ №38, поруч обласне статуправління та інші великі організації. Тож до поки жителі міста спотикатимуться йдучи по цьому «тротуару» доти й будуть жалкувати, що довірили владу байдужим і некомпетентним представникам з коаліції Удовіченка й Шамоти.