×

Володимир Корчака розв’язує проблеми з дорогами та освітленням у Ліску

Для команди Андрія Матковського важливо, щоб жителі околиць міста не відчували себе обділеними увагою і турботою. Попри те що більшість позитивних ініціатив блокується провладними силами, депутати роблять реальні справи на своїх округах.

Після обрання у 2015 році Володимир Корчака почав розв’язувати проблеми у Ліску, адже тут десятиріччями чекали на дієву допомогу. Протягом 25 років заїзд з вулиці Ползунова на Верхолянську, що в Ліску, існував лише на карті та в документах. Коли навігатор приводив водіїв до повороту, якого не існує, у них це викликало подив і посмішку. Зовсім з іншими емоціями жителі Верхолянської були змушені об’їжджати понад кілометр сусідніми вулицями, щоб утрапити до своїх домівок.

– Коли почали забудову нового масиву в Ліску, то і ми вирішили звести будинок дітям. У нас одна з найширших вулиць – 25 метрів, бо саме тут планувалися сільрада, магазин, дитячий садок. Мало бути шість заїздів, але один так і не збудували. Вулиця є, а заїхати на неї неможливо. Невідомо, чия це помилка, – розповідає місцевий житель Сергій Скляр.

Дорогу проклали лише до каналу та не з’єднали з вулицею Ползунова по інший бік. Цей водотік збудував теплотягоремонтний завод. По ньому, коли підтоплювало підвали, відкачану воду з відстійника відводили до річки Коломак. Специфіка місцевості ще й у тому, що раніше тут були заливні луки та болота. На початку 90-х років за програмою розширення міста зробили дренаж і намили територію для нового району. Тому залишається ймовірність підтоплення будинків у разі порушення гідробалансу.

– Років 15 тому сюди ще й незаконно навезли сміття з будівництва в місті: землю, глину, шматки стін. Навіть пішохідного проходу не було. Мали йти сусідньою вулицею і лише у самому кінці могли перейти на свою, – нарікає Сергій Васильович.

З цими проблемами люди впродовж багатьох років ходили по допомогу до різних інстанцій і чиновників. З цим вони прийшли й до представника команди Андрія Матковського.

– Були численні звернення від людей з цього масиву, тому відразу почав ініціювати розв’язання питання. Міська рада ухвалила відповідні рішення, потім розробили проєкти та виконали роботи. Це мало важливе значення для мікрорайону, адже люди змогли діставатися до своїх помешкань найкоротшим шляхом, – підкреслює депутат Володимир Корчака.

Окрім каналу, вздовж центральної дороги пролягає газова мережа високого тиску. У водостоці сильна течія та переміщаються великі об’єми води за годину. Щоб усе це перейти, спеціалісти мали понизити потічок, влаштувати спеціальні конструкції та переливну трубу діаметром 800 мм.

– Спочатку труби поставили неправильно – занадто високо. Так вода не змогла б рухатися самопливом і затопила б наші двори. Ми це побачили та звернулися до робітників. Але вони відповіли, що так передбачено проєктом. Дякуємо Володимиру Корчаці, що він втрутився у ситуацію. Будівельники розібрали споруду, усе розчистили та зробили як слід, – згадує місцевий житель.

Переїзд засипали піском, щебенем і бракмасою (відфрезерованим асфальтом). Покриття утрамбували катком та пройшли по ньому грейдером. Перехрестя Верхолянської та Ползунова вирівняли й зробили придатним для користування.

– Усі жителі раділи, що тепер можна зайти чи заїхати додому. Тепер у нас одна з найкращих доріг із твердим покриттям. Раніше неможливо було дитячою коляскою проїхати, а тепер і на велосипеді зручно кататися. Швидка допомога запросто проїжджає, – хвалиться Сергій Скляр

Також люди звернулися до Володимира Корчаки ще з однією проблемою. Коли на вулиці проводили освітлення, електрики поставили крайній стовп навпроти першого будинку. Новозбудовані 100 метрів дороги від перехрестя до початку будівель залишилися в темряві. Діти та жінки боялися ввечері тут ходити, тому що поруч дерева, чагарники.

– Знову просили в депутата допомоги, адже, коли йдеш, руками потрібно намацувати, куди ноги поставити. Він передав наше колективне звернення. Скоро нам додали стовпи та освітлення. Тепер увечері водіям видно, якщо людина стоїть чи хто йде, – говорить пенсіонер.

Також жителі задоволені, що тепер узимку в селищі вчасно чистять дороги. Громадський транспорт може проїхати по всьому маршруту. Протягом літа узбіччя обробляють від амброзії.

– Володимир Корчака із селищем усією душею. Людина на своєму місці та у свій час. Влада має бути для народу. І в нас це так, – підкреслює житель Ліска.

Жителі нового мікрорайону селища Лісок з нетерпінням чекають на ремонт ділянки дороги біля залізничного переїзду. Цим шляхом від Південного вокзалу, побіля Ворскли, через Климівку, Герівку та Лісок проходять машини, що обслуговують міське сміттєзвалище. Вони зазвичай перевантажені, через що покриття постійно руйнується.

Є над чим працювати і в старій частині Ліска та селищі Залізничників.

– Моє завдання – створити комфортні умови для проживання людей у Ліску та селищі Залізничників, – зазначає Володимир Корчака.

Жителі округу сподіваються, що команда Андрія Матковського продовжить опікуватися їхнім мікрорайоном. Адже вони завжди приділяють увагу жителям околиць і роблять усе, щоб поступово розв’язати наболілі проблеми селища.

Ілона МАКОВІЙ