×

Вшанували загиблих журналістів, нагородили переможців конкурсу

16 вересня відзначався День пам’яті українських журналістів, започаткуваний 2007 року за ініціативи Національної спілки журналістів України. Дата символічна, адже саме цього дня, 19 років, було жорстоко вбито першого редактора Інтернет-видання «Українська правда» Георгія Гонгадзе.

Тож минулого понеділка у Полтаві, біля пам’ятного знаку на Алеї журналістів по вулиці Ватутіна, уже  традиційно зібралися журналісти полтавських ЗМІ, аби вшанувати пам’ять про своїх колег.

Захід відкрив голова правління Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський, який зокрема  зазначив:

– За ці 19 років замовники вбивства Гонгадзе так і не покарані. Як, на жаль, нема і відповіді на те, хто вбив Ігоря Александрова, В’ячеслава Веремія, Павла Шеремета та інших колег. Усього ж за ці роки незалежності загинули понад 70 журналістів. Тож ми маємо не лише пам’ятати про кожного з них, але  й солідаризуватися,  аби ефективно відстоювати свої права.

Пам’ять загиблих журналістів вшанували хвилиною мовчання. До пам’ятного знака на Алеї журналістів поклали живі квіти, запалили лампадки.

У рамках заходу відбулося і нагородження переможців творчого конкурсу «Слово до слова», організованого Полтавською обласної організацією НСЖУ. Перше місце посіла журналістка газети «Лубенщина» Юлія Антонець. Журналістка Віра Черняк та оператор Валерій Пашнін з Полтавського суспільного телебачення – на другому місці. На третій сходинці  – Віолета Скрипнікова, яка нині працює відповідальним редактором газети «Просто РАЙОНКА», але на конкурс представляла матеріали опубліковані ще у «Полтавському віснику».

Переможцям вручено почесні грамоти ПОО НСЖУ та грошові премії. Почесним дипломом відзначено також телеканал «Центральний», журналісти якого взяли активну участь у конкурсі.

Євген Лопушинский з приємністю зазначив, що лави обласної організації поповнюються новими членами, серед яких і головний редактор «Полтавського вісника» Юрій Іванов, врученням якому членського квитка і завершився захід.