×

ВИСТОЯЛИ – ПЕРЕМОЖЕМО!

24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного
повномасштабного вторгнення російських військ на українські
землі. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку москва
розпочала дев’ять років тому з окупації Криму. Своєю агресією росія розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни.

Повномасштабне вторгнення російських військ остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму, що дев’ять років прики-
дався «миротворцем» та «третьою стороною» у війні на Сході України, поширюючи на весь світ брехню про «Донецьку та Луганську народні республіки», які насправді – підконтрольні москві окупаційні режими. Путін намагався переконати світ, що буцімто в Україні триває «громадянська війна».

Останні 30 років російська федерація цілеспрямовано підживлювала імперські амбіції, що зазнали удару через розвал СРСР, відпрацьову-
вала методи відновлення імперського проєкту.

Проводила військові спецоперації під різними назвами – інтернаціональна допомога», «примушування до миру», «внутрішній громадянський конфлікт», «операція з повернення до складу росії», «визволення» і нарешті «спеціальна військова операція».

За рік, що минув, український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом. Мета російської агресії – не просто загарбання територій, а знищення нашої національної ідентичності, геноцид українського народу. Ідеологія рашизму, яку сповідує російський політикум, офіційно заперечує існування українців як окремої нації, а ті, хто не погоджується з цим, підлягають фізичному знищенню.

На тимчасово окупованих українських територіях росіяни повторюють найгірші практики нацизму – масові розстріли, депортації, знущання з цивільного населення, мародерство і навіть грабунок музейних цінностей. Різанина в Бучі, Ізюмі, масове знищення людей у Маріуполі стали наочним проявом геноцидної політики москви. Звірства, воєнні злочини, зґвалтування, вчинені російськими загарбниками в Україні, шокували світ.

Не маючи спроможності перемогти на полі бою, держава-терорист вдається до варварських обстрілів українських міст та критичної інфраструктури. Руйнуючи нашу енергетику, російські терористи прагнуть спричинити в Україні гуманітарну катастрофу та суспільний хаос, знищити економіку та позбавити міста життя.

Однак усе це лише пришвидшило консолідацію української нації. Національна єдність стала основою успішного спротиву. Наступ військ рф вдалося зупинити завдяки спільним зусиллям українців, які стали на захист держави в лавах Збройних сил України, Національної гвардії України та масового волонтерського руху. Героїчний опір українців – це не лише боротьба за фізичне виживання українського народу та свободу країни. У цій війні Україна захищає свій європейський вибір, свої ідентичність і цінності як частину європейських. Українці проливають кров за вільну, демократичну Європу.

У лютому 2022 року чимало політиків на Заході були переконані, що ми не вистоїмо проти цієї навали. Але за рік великої війни Збройні сили України захистили Київ, вигнали окупантів з Півночі України, провели успішні Харківську та Херсонську наступальні операції. Нині Україна
ефективно стримує російську збройну агресію

завдяки зусиллям на військовому, дипломатичному, інформаційному фронтах, а також потужній міжнародній допомозі.

Російський агресор тимчасово окупував окремі українські землі. Але всі вони обов’язково будуть звільнені. Україна переможе ворога й відновить територіальну цілісність. Вистояли – переможемо!

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті