×

ВИЗНАЧЕНО ЛАУРЕАТІВ ІІ ПРЕМІЇ ІМ. АРХИПА ТЕСЛЕНКА

     В 2019 році створена Міжнародна Премія ім. Архипа Тесленка, засновниками якої є Міжнародний незалежний чесько-український літературний часопис “Мандрівник” і Товариство “Опір Західної України” (м. Прага, Чеська Республіка) з метою збереження та популяризації української мови і літератури й гідного вшанування народного письменника-генія Полтавщини і України Архипа Тесленка.

     В 2021 році Комісією Премії ім. А. Тесленка визначено лауреатів ІІ Премії ім. А. Тесленка за 2020 рік.

     Протягом 2020-го року в редакцію “Мандрівника” свої твори надіслали різноманітні письменники, як от: Ольга Смольницька (м. Київ), Іван Дубінін (м. Черкаси), Ірина Мацко (м. Пряшів, Словаччина), Наталія Касанова (м. Прага, Чехія), Катерина Вербівська (м. Черкаси), Таміла Чупак (м. Кам’янець, Черкаська обл.) та ін.

     Кращі твори письменників, які надіслали в редакцію “Мандрівника” свої твори у 2020-му році були надруковані в 4-му, 5-му та 6-му номерах 2-го 2020-го року видання “Мандрівника”, із яких лауреатом ІІ Премії ім. А. Тесленка в номінації “Кращий прозовий твір, надрукований в “Мандрівнику” у 2020-му році” стала письменниця, перекладачка з англійської, ірландської, шотландської, чеської та багатьох ін. мов світу  і провідний науковий співробітник Київського літературно-меморіального музею ім. Максима Рильського Ольга Смольницька за есе “Ян Гус”, а лауреатом ІІ Премії ім. А. Тесленка в номінації “Кращий поетичний твір, надрукований в “Мандрівнику” у 2020-му році” за вірш “Ганка” став письменник і лауреат Премії ім. Остапа Вишні Іван Дубінін. Окрім того, з огляду на заснування спеціальних краєзнавчих випусків “Мандрівника” і випуску у 2020 році 1-го спеціального краєзнавчого випуску часопису “Мандрівник” (№ 6, ІІ-й рік видання, 2020 р.) окремою відзнакою головного редактора “Мандрівника” відзначений заступник директора Бережанського краєзнавчого музею Микола Проців (м. Бережани, Тернопільська обл.) за краєзнавчу розвідку “Два експонати з приватного зібрання та із життя однієї поштової картки”.

     В минулому 2020-му році Міжнародною І Премією ім. Архипа Тесленка за твори, опубліковані в часописі “Мандрівник” у 1-му, 2-му та 3-му номерах 1-го 2019-го року видання “Мандрівника” нагороджені: письменниця, авторка 20-ти книг українською, чеською, угорською мовами, лауреатка багатьох реґіональних, всеукраїнських та міжнародних літературних премій і конкурсів й державних нагород України Юлія Драгун (с. Новоселиця, Тячівський р-н, Закарпатська обл.) за вірш “Єднаймося, браття!” і письменник, перекладач з польської, словацької та ін. мов світу,  лауреат багатьох українських і словацьких літературних премій і конкурсів та державних нагород України, голова Спілки українських письменників Словаччини і головний редактор українського літературного журналу “Дукля” та журналу для дітей “Веселка” у Словаччині Іван Яцканин (м. Пряшів, Словаччина) за оповідання “Графік смерті”.

Головний редактор міжнародного незалежного чесько-українського літературного часопису “Мандрівник” і голова Комісії Премії ім. Архипа Тесленка Олег ПАВЛІВ м. Прага, Чехія