×

З 1 липня 2021 року в усіх областях України почнуть роботу новостворені Центри контролю та профілактики хвороб

З 1 липня 2021 року в усіх областях України почнуть роботу новостворені Центри контролю та профілактики хвороб. Їхній запуск розпочинає трансформацію системи громадського здоров’я.

З огляду на досвід пандемії COVID-19, постала потреба в перегляді функцій та взаємодій у сфері епідконтролю. Насамперед ідеться про перехід від децентралізованої системи до чітко керованої структури.

ЦКПХ підпорядковуватимуться МОЗ через головного державного санітарного лікаря. Це дасть змогу забезпечити швидке реагування на виклики пандемії, а також злагоджену роботу щодо інших викликів у сфері громадського здоров’я.💬

«Ці Центри будуть повністю відповідальні за власний регіон — від рутинного моніторингу показників, до прогнозування, виявлення надзвичайних ситуацій, спалахів та реагування на них. Їхня робота буде зав’язана на тісній взаємодії з усіма установами області, які працюють у сфері громадського здоров’я — управліннями департаментів охорони здоров’я ОДА, управліннями освіти, департаментами захисту довкілля й екології, управліннями ДСНС та ін.

Центр громадського здоров’я, як головна експертна установа, буде забезпечувати організаційно-методичний супровід роботи й координацію діяльності мережі ЦКПХ у рамках епідеміологічного нагляду та реагування на небезпеки», — коментує Роман Родина, генеральний директор Центру громадського здоров’я.

Побудова мережі ЦКПХ є невід’ємною складовою нової системи епідемічного контролю, яка передбачена законопроєктом № 4142 «Про систему громадського здоров’я».Більше про нову систему і функції ЦКПХ: https://bit.ly/3y3v3ze