×

З 1 липня подорожчали паспорти

В Україні підвищили вартість адміністративних послуг при оформленні паспорта громадянина України
(ID-картки) та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Про це повідомила прес-служба Державної міграційної служби України.

Як ідеться у повідомленні, з 1 липня 2019 року набирає чинності постанова уряду, згідно з якою прийнято нові суми вартості адміністративних послуг у сфері міграції. Відповідно до змін вартість оформлення документів з безконтактним електронним носієм зросте не більше як на 30%. Такими документами вважаються паспорт громадянина України (ID-картка), паспорт громадянина України для виїзду за кордон, біометричні посвідчення для іноземців на тимчасове та постійне проживання.

Водночас зміниться і вартість бланків документів з безконтактним електронним носієм.

Згідно з постановою Кабміну, вартість оформлення закордонного паспорта за 20 днів зросте з 557,32 грн до 682 грн, а за сім днів – з 810,32 грн до 1034 грн. Вартість ID-картки за 20 днів зросте з 279 грн до 345 грн, за десять днів – з 366 грн до 471 грн.

Вартість оформлення документів зросла вперше починаючи з 2016 року. За підрахунками експертів, таке підвищення збільшить надходження до місцевих бюджетів у 2019 році на близько 200 млн грн, які буде спрямовано на виконання програм місцевого значення.
У ДМС заявили, що для громадян, які вже здійснили оплату адміністративного збору з метою отримання послуги, але не встигли оформити документ до 30 червня 2019 року, передбачена можливість здійснити доплату для отримання адміністративної послуги.