×

з 1 серпня всіх у кого немає постачальника газу автоматично переводитимуть до “останньої надії” НАК «Нафтогаз України»

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг прийняла рішення за яким  передбачається автоматичнепостачання природного газу постачальником «останньої надії» виробникам теплової енергії в умовах коли: 
виробник теплової енергії залишився без постачальника;
у діючого постачальника відсутня підтверджена номінація для потреб виробника теплової енергії.
Слід відмітити, що аналогічні норми вже запровадженні для побутових споживачів, що дозволило забезпечити безперебійність постачання природного газу у випадках виникнення загрози відключення газу в силу обставин, які не залежать від самих споживачів. В умовах відкриття повноцінного конкурентного газового ринку прийняття такого рішення є вкрай важливим, особливо під час проходження опалювального сезону задля того, щоб споживачі не залишились без тепла. 
Звертаємо увагу, що зазначене рішення Регулятора набирає чинності з 01.08.2021. 
«Це дуже важливе рішення, яке направлене на захист прав споживачів. Після його прийняття всі споживачі завжди будуть забезпечені теплом, навіть якщо підприємства теплокомуненерго по якійсь причині (немає постачальника газу тощо) не будуть отримувати природний газ, то автоматично його постачальником стає державний НАК «Нафтогаз України». Тому теплом будуть забезпечені всі споживачі країни», – наголосив Голова Регулятора Валерій Тарасюк.