×

З пів сотні артистів виступили на творчому вечорі Віталія Рябчуна

27 січня у Палаці дозвілля «Листопад» відбувся творчий вечір «Сходинками життя» з нагоди 60-річчя поета, продюсера, організатора багатьох концертів, мецената Віталія Рябчуна, який є уродженцем Глобинського району Полтавщини. Привітали ювіляра зі святом пів сотні знаних артистів: Іво Бобул, Ніколо Петраш, Оксана Пекун, Тетяна Піскарьова, Петро Чорний, Наталія Валевська, Андрій Князь, Наталія Май, Олександр Кварта, оперна співачка Наталія Шелепницька, гурти «Фрістайл», «Діти Фрістайлу», «Лісапетний батальйон» та інші сучасні співаки й мистецькі колективи.

У залі зібралося більше тисячі глядачів – друзів та знайомих, а також звичайних полтавців. Багато хто прийшов на свято із квітами та подарунками. Зі сцени на адресу поета лунали вітання та слова вдячності.

Віталій Рябчун каже, що писати поезію почав кілька років тому. Це сталося після подій на Майдані. Тоді він написав свого першого вірша: «Боже хіба ти не бачиш, що робиться на землі? Не може сусід зі зброєю вбивати за кусок землі….» А потім були й інші вірші.

– Одного разу до мене в гості прийшли артисти Марічка Бурмака та Петро Чорний і їм до рук потрапили мої вірші. Тоді Марічка мене переконала в тому, що я можу писати пісні, тому завдяки їй тепер це роблю.

Першими артистами, із якими Віталій Рябчун почав співпрацювати, стали учасники полтавського гурту «Фрістайл» та Ніна Кірсо.

– Спочатку я допомагав організовувати для них концерти. А згодом подарував свою першу пісню під назвою «Татова сорочка». Її присвятив своєму покійному батькові. На музику її поклав композитор Павло Мережук. Згодом почав співпрацювати із іншими композиторами: Ростиславом Галаганом, Михайлом Березутським, Ніколо Петрашем, Владом Булахом, Олегом Шаком та ін. Одна із моїх улюблених авторських пісень – «Життя». Написав її у співавторстві із Ніколо Петрашем. Також дуже люблю пісню «Сльози матерів». Полтавський артист Діма Соколов співає мою пісню «Коли дощі накрили Україну». Мені завжди було легко працювати навіть із метрами нашої естради Юрієм Рибчинським та Іво Бобулом.

Віталій Рябчун написав уже із пів сотні пісень. Каже, що завжди їх дарує, оскільки хоче, щоб його творчість радувала якомога більше людей.

Народна артистка України Оксана Пекун зізнається, що знайома із Віталієм Миколайовичем близько десяти років і вважає його своїм гарним другом:

– Ця людина мені близька, оскільки має таку ж творчу душу. Часто з ним співпрацюємо на різних заходах та концертах. Мабуть, ніхто так не розуміє артистів, як він сам, ставиться із величезною повагою до них. Поки що не маю в репертуарі його пісні, однак це колись таки станеться. На що дуже сподіваюся. Він, мабуть, ще знаходиться у творчих пошуках.

Харківський співак Олександр Кварта, який здобув свою популярність на талант-шоу «Україна має талант» вдячний Віталію Рябчуну за їхню співпрацю та дружбу:

– З ним ми вже співпрацюємо давно. Він запросив мене зробити тур Україною. Взагалі полтавців дуже люблю. Вони завжди тепло приймають. Навіть був такий час, коли я нараховував, що в Полтаві й області я виступав більше разів, ніж у себе на Харківщині.

Заслужений артист України Андрій Князь також привітав поета із ювілеєм та виконав на концерті його авторську пісню «Кохання плаче і сміється»:

– Він завжди мене підтримує. З його легкої руки вже об’їздив із концертами чимало міст нашої країни. Сподіваюся, що мій репертуар ще поповниться його новими чудовими піснями. Вдячний йому за співпрацю.

Заслужена артистка України Наталія Май підкреслює, що поет-ювіляр – світла та класна людина, яка любить музику, поезію та творчих людей, уміє їх згуртовувати навколо себе. Робить великий внесок у музику, адже підтримує артистів-початківців, за що отримує вдячність від них.

Наталія Май

Народний артист України Іво Бобул зізнається, що коли почув поезію Віталія Миколайовича «Не оставляйте на потом любовь», був шокований тією глибиною слів, тож, навіть не роздумуючи, захотів мати у своєму репертуарі пісню поета:

– Із радістю брав участь у цьому творчому вечорі. Це свого роду данина цьому талановитому
чоловікові. Сьогодні разом зі мною виступали й інші мої колеги, які також люблять та поважають його.

Концерт тривав майже п’ять годин, щоправда глядачів це тільки радувало, адже Полтава вже давно не бачила такого розмаїття зірок.

«ПВ» вітає Віталія Рябчуна із ювілеєм та бажає йому творчого довголіття.