×

За кілька років у мікрорайоні Сади-2 капітально відремонтували дахи на аварійних багатоповерхівках

Проблеми з покрівлями були й у будинках №№8, 10, 12 та 15 на бульварі Юрія Побєдоносцева. Протягом останніх 30 років ці будинки жодного разу капітально не ремонтувалися і перебували в аварійному стані. Більше за все у них зносилася покрівля, яка постійно протікала та руйнувала стіни будинків.

Аби зарадити цим проблемам полтавці звернулися до голови Шевченківської районної у місті Полтава ради з команди Андрія Матковського Дмитра Задворкіна. За лічені місяці він повністю оновив дахові покриття, тим самим урятувавши будинки від руйнування і зробивши життя їхніх мешканців безпечним та затишним.

Полтавка Лідія Тесленко проживає у будинку №15 останні 30 років. Жінка каже, що за весь це час у будинку жодного разу не провели поточного ремонту, не кажучи вже про дах:

– Спочатку якість житла нас влаштовувала, але трохи згодом почало з’являтися багато проблем. Особливо нам докучав дірявий дах. Через зношеність покрівель весь наш дев’ятий поверх часто затоплювало. У моїй та сусідніх квартирах лило як з відра і цілими пластами відвалювалися шматки розмоклої стелі. Жити було не просто неможливо та гидко, але й банально страшно. Адже ніколи не могли бути певні, чи цього разу стеля витримає та не впаде вночі на голову, або чи не закоротить розетку і не вб’є когось струмом.

Подібна біда випала і на долю мешканців багатоповерхівок №№8 та 12, де замість даху були суцільні дірки. З часом старе покриття перестало затримувати воду, яка щоразу текла не лише в квартири, але й заливала сходи та ліфтову кабіну. Неодноразово в будинку відбувалися замикання електричних контактів, після чого багато хто ще кілька днів побоювався користуватися ліфтом і ходив вогкими та небезпечними східцями.

Мешканець будинку №12 Олександр Кравченко зауважив, що від сусідів його будинку неодноразово писалися колективні звернення до управління ЖКГ та в ЖЕО, проте марно:

– Більшість тих, хто звертався, як і ми, з дев’ятого поверху. Щоразу після дощу нам затоплювало квартири і псувало ремонти. Після кожної зливи збитки у квартирах були колосальні, а вода подекуди доходила до шостого поверху. Однак ніхто з комунальників реагувати на цю ситуацію не збирався, хоча ми завжди вчасно сплачували комунальні платежі. Незрозуміло, куди йшли гроші, адже таку занедбану будівлю треба було б ще пошукати.

У 2017 році мешканці будинку №12 звернулися до окружного депутата Дмитра Задворкіна із проханням домогтися ремонту покрівель. Уже за кілька місяців розпочався капітальний ремонт, а в наступному році оновили покрівлі і на трьох інших аварійних будинках.

– Питання було невідкладне і мало вирішитися якомога швидше, в ідеалі – до літніх дощів. Разом з сусідами розуміли, що пошук фінансування на будинок складний та довготривалий, однак не втрачали надію та вірили в нашого депутата. Знали, що він справжня людина слова і тому не підведе. Дмитро Задворкін пообіцяв розпочати роботи у березні, і саме тоді їх і розпочали. За це ми його ще більше почали поважати, адже усвідомили, що він старається заради нашого добробуту та комфорту, – зауважив Олександр Кравченко. – Протягом усього ремонту депутат не-одноразово відвідував робітників та перевіряв хід виконання робіт. Завдяки цьому вже до початку літа в будинку повністю оновили дах. Відтепер у моїй квартирі та в багатьох інших цілий рік сухі стіни та стеля, а пересуватися східцями стало безпечно для життя. Наш депутат щиро опікується округом та прагне поліпшити життя його жителів. Для цього ми постійно спілкуємося та разом випрацьовуємо оптимальні шляхи розв’язання поточних проблем. Сподіваємося, що і надалі будемо так співпрацювати, адже маємо багато планів та ідей. Віримо, що всі вони можуть здійснитися завдяки Дмитру Задворкіну та його наполегливій праці на благо жителів округу.