×

За рік на Полтавщині виявлено понад 1600 порушень перевезення пасажирів

У 2019 році під час перевірок транспортних засобів, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах області, виявлено 1665 порушень. У 759 випадках перевізники працювали без відповідних дозвільних документів. Працівники Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області склали 77 протоколів за порушення провадження господарської діяльності без реєстрації, відсутність ліцензії на перевезення пасажирів та стягнули 503,7 тисячі гривень штрафів, що на 78 % більше, ніж торік.

Стан пасажирських перевезень протягом 2019 року обговорили на нараді в голови Полтавської облдержадміністрації.

Начальник управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець розповів, що в області сформована маршрутна мережа, автобуси перевізників усіх форм власності виконують рейси на 507 обласних маршрутах, зокрема на 132 міжміських та 375 приміських. Пасажирські перевезення відповідно до договорів, укладених облдержадміністрацією, забезпечують 129 автомобільних перевізників.

«За січень-жовтень поточного року послугами автомобільного транспорту скористалося 46 мільйонів пасажирів, що на 14 % більше, ніж за аналогічний період 2018 року, – сказав Сергій Марчишинець. – В області працюють 36 автостанцій.

Цьогоріч провели 2 конкурси з перевезення пасажирів на внутрішньообласних автобусних маршрутах. Із перевізниками-переможцями конкурсу облдержадміністрація уклала 47 договорів про організацію перевезень на маршрутах загального користування.

Станом на 20 грудня чотири райони області проводять конкурси з визначення перевізників на приміських внутрішньорайонних автобусних маршрутах: Полтавський, Гадяцький, Миргородський, Кременчуцький. Також здійснюється оптимізація маршрутної мережі, яка спрямована на інтегрування нових маршрутів в об’єднаних територіальних громадах.

«Однією з проблем пасажирських перевезень області є відшкодування збитків за безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян, – зазначив начальник управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець. – Видатки у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам не передбачені, тому призначається щомісячна готівкова виплата особам, які мають право на пільги. У 2019 році суму компенсації було затверджено на рівні 4 мільйонів гривень. Станом на 1 листопада проведено 8,3 тисячі виплат компенсації пільговим категоріям населення за проїзд автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах на суму 2 249,5 тисячі гривень».

Представники громадськості на апаратній нараді ставили запитання щодо перевезення пільгових категорій громадян.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов дав доручення управлінню інфраструктури провести роз’яснювальну роботу серед населення і провести спільну нараду між профільними управліннями, представниками громадськості, перевізниками, які працюють на території області, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.