×

Засідання бюджетної комісії пройшло неоднозначно

Протягом тижня, перед проведенням чергової сесії Полтавської міськради, тривали профільні депутатські комісії. Так, 10 червня відбулося засідання постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів. На ньому депутати розглянули та затвердили понад 49 проєктів рішень міської ради щодо важливих для міста питань.

Депутат міськради з команди Андрія Матковського Володимир Корчака зазначає, що з ініціативи їхньої команди за програмою «Турбота» на черговій сесії планують виділити 37 тис. грн на проведення громадських робіт для українського товариства сліпих.

– Також за нашою ініціативою прийнято рішення зменшення ставки по єдиному податку для суб’єктів господарювання, платників першої та другої груп на квітень та травень у зв’язку із карантином. Для першої групи це буде нульова ставка, а для другої удвічі менша, – говорить депутат. – Крім цього, скасовується повністю орендна плата для 53 підприємств та підприємців, які не працювали під час карантину та орендують приміщення комунальної власності.

Також Володимир Корчака виокремив і ті питання, за які команда Андрія Матковського голосувати на сесії не буде:

– Ми виступили категорично проти того, щоб у той час, коли в нас кожна копійка на вагу золота і вишукуються звідусіль кошти на боротьбу з коронавірусом, представники коаліції Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини» виділяють собі майже 300 тис. грн на так зване висвітлення свої діяльності, іншими словами, на піар. Також неприпустимо, що планують забрати кошти з побудови котельні для мешканців дев’яти житлових будинків у селищі Новобудова. По-перше, виникає запитання, чи не буде взимку знову неприємних сюрпризів з опаленням, як це вже було в минулі роки, і, по-друге, – навіщо було витрачати 600 тис. грн бюджетних коштів на проєктування цієї котельні, якщо її не збиралися будувати? Така ж ситуація виникла і з придбанням апаратів штучної вентиляції легень. У березні та квітні на їхню закупівлю були виділені майже 25 млн грн, проте апаратів ШВЛ досі немає. Їх привезуть у серпні, коли рр р вони не будуть нікому потрібні, – підсумував депутат.