×

Затримали чи скасували авіарейс: що робити?

Сезон відпусток у розпалі, а чимало туристів полюбляють подорожувати літаками. Трапляється, що авіарейси затримують, або ж взагалі скасовують.  Які права має пасажир у такому разі? Консультують фахівці Регіонального центру з надання БВПД у Чернівецькій області.

У разі скасування рейсу авіакомпанія зобов’язана самостійно або через агента з обслуговування повідомити пасажирів за 14 днів до запланованого вильоту про його скасування. А у випадку затримки – інформувати пасажирів про орієнтовний час затримки рейсу та очікуваний час його відправлення засобами, доступними в аеропорту відправлення, кожні 30 хвилин.

У випадку затримки авіарейсу пасажир має право:

– на безкоштовні харчування, прохолодні напої, а також два дзвінки чи електронні листи – якщо затримка становить більше ніж дві години;

– компенсацію вартості квитка чи інший рейс – якщо затримка становить більше п’яти годин. Якщо ж при виборі іншого рейсу знижується його клас, то протягом семи днів пасажиру мають відшкодувати: 30 відсотків від застосованого тарифу для всіх рейсів дальністю 1500 кілометрів або менше; 50 відсотків для всіх рейсів дальністю понад 1500 до 3500 кілометрів; 75 відсотків для всіх рейсів більшої протяжності;

– на номери у готелі, харчування та трансфер за маршрутом аеропорт – готель – аеропорт у випадку затримання рейсу більше ніж на 24 години.

Якщо ж Ваш рейс скасовано, то Ви маєте право:

– у випадку повідомлення про скасування рейсу за 14 днів до запланованого вильоту Вам надається право на отримання повної вартості квитка чи вибору квитків на інший рейс;

– у випадку якщо повідомлення про скасування рейсу надійшло менше ніж за 14 днів Ви можете отримати компенсацію у такому розрахунку:

–  250 євро – для рейсів дальністю 1500 кілометрів або менше;

–  400 євро – для рейсів дальністю понад 1500 до 3500 кілометрів;

–  600 євро – для рейсів дальністю понад 3500 кілометрів.

– У випадку скасування рейсу та продовження подорожі іншим рейсом або за іншим маршрутом, пасажирам мають безкоштовно запропонувати та забезпечити: харчування та прохолодні напої, місця в готелі, наземний трансфер за маршрутом аеропорт – готель – аеропорт та два телефонні дзвінки чи електронні листи.

Для отримання компенсації за скасування рейсу потрібно оформити претензії до авіакомпанії. Це можна здійснити через онлайн сервіси авіакомпаній. Для подачі претензії потрібно:

– електронний квиток із номером бронювання;

– фото паспорта для виїзду за кордон;

– посадковий талон;

– довідки, електронні листи чи SMS від авіакомпанії, в яких зазначається про проблеми з рейсом;

– підтвердження скасування рейсу;

– фото табло з розкладом, чеки, броні готелів чи будь-які інші підтвердження витрат, понесених у зв’язку зі скасуванням перельоту.

Надалі вашу претензію авіакомпанія повинна розглянути впродовж 42-90 днів та надати відповідь про задоволення надання чи відмову в задоволенні надання компенсації.