×

Завдяки окружному депутату будинки на провулку Космічному поступово повертають до життя

Мешканців багатоповерхівок на провулку Космічному вже понад 20 років об’єднують не лише сусідство та щоденне спілкування, але й спільні житлові проблеми. Найстрашніша з них – діряві дахи у старих житлових будинках. Щоразу після дощу чи снігу вода з дахів суттєво підтоплювала багато квартир та викликала чималі збитки, псуючи техніку, стелю та електропроводку. Протягом тривалого часу на це ніхто з нинішніх чиновників не звертав уваги, тим самим прирікаючи будинки на швидке руйнування.

Справа зрушила з місця лише тоді, коли за неї взявся депутат з команди Андрія Матковського Вячеслав Федоряка. За його сприяння район потроху почав відбудовуватися, а в низці аварійних будинків (№№3, 5 та 6) відбулися р у довгоочікувані ремонти покрівель. Полтавка Олена Ліпатова проживає у будинку №3. Останні кілька років вона як активістка не-одноразово писала до ЖЕО з проханням звернути увагу на стан багатоповерхівки і вжити заходів щодо її ремонту. Однак усе було марно:

– Нашому будинку близько 50 років. І він на межі руйнування. Аби його відремонтувати, треба знайти мільйони гривень та провести низку бюрократичних процедур, у яких ми абсолютно не тямимо. Для багатьох із нас 200 грн велика сума, не кажучи вже про можливість виплатити кредит на кілька мільйонів. Ми зверталися у всі міські інстанції, благаючи про допомогу, однак від нас просто відмахуються.

Останні два роки на численні прохання врятувати десятки квартир лише відповідали, що включили до списку і як тільки-но з’являться кошти, обов’язково відремонтують. Однак на порятунок людей грошей так і не знайшли. Сотні пенсіонерів вимушені були сидіти у вогких квартирах, дихати цвіллю і збирати воду у відра та миски, оскільки місту вони виявилися непотрібними, а їхні проблеми не вартими уваги.

У схожій ситуації опинилися ще дві багатоповерхівки на провулку Космічному – будинки №№5 та 6. Кілька років тому, втомившись від постійних затоплень та обвалів стелі, мешканці останнього поверху в будинку №5 самотужки залатали дірки. І хоча ремонт не був суцільним і мав прослужити всього кілька років, грошей на це витратили багато. Проте домогтися відшкодування у ЖЕО за власноруч виконані послуги люди так і не змогли.

Пенсіонерка Ніна Єлифіренко розповіла, що її подруга вкладала в ремонт покрівлі з надією згодом повернути кошти і в результаті втратила значні заощадження:

– Попри логічну обґрунтованість цього ремонту, відшкодувати гроші через ЖЕО нікому так і не вдалося. Нас не вважали за людей, і якою ціною далася нам та копійка, нікого взагалі не хвилювало. Близько 50 років ми старанно сплачували кошти до ЖЕО, аби тепер вони від нас так відхрещувалися. Розвалювати будинки і скидати на нас усю відповідальність неприпустимо і нелюдяно.

У розпачі мешканці звернулися до окружного депутата Вячеслава Федоряки. Порадившись з людьми, він почав активно відстоювати інтереси полтавців у міській раді. Хоч і не без боротьби, але майже одразу це принесло суттєві результати.

– Усім округом знаємо Вячеслава Федоряку вже 45 років. Він зростав на наших очах, тож йому ми стовідсотково віримо та довіряємо. До того ж те, що коїться з будинками, він знає з особистого досвіду. Розуміючи нашу безвихідь, він не кинув нас на поталу, а активно задіяв усі свої важелі впливу. Як депутат неодноразово виступав на комісіях та сесіях міськради. Відстоюючи наші інтереси, він зрештою домігся виділення фінансування на ремонти покрівель кількох будинків, – розповідає Ніна Єлифіренко.

Уже на початку осені 2018 року бригада робітників капітально відремонтувала покрівлю і встановила нові ливнівки на 11 під’їздах будинку №5. Повністю вирішилося питання з дахом і в сусідньому будинку №6. Посильно зарадили і мешканцям багатоповерхівки №3. Попри протистояння деяких чиновників, депутату вдалося домогтися проведення поточного ремонту покрівлі над найбільш аварійними під’їздами і тим самим призупинити руйнування будинку.

– Щоразу звертаючись до Вячеслава Федоряки, бачимо щиру зацікавленість у розв’язанні наших проблем. Він дослухається до думки кожного і завжди йде на контакт. Постійно тримаємо з ним зв’язок, адже розуміємо, що лише він може захистити нас від свавілля. Переконані, що ці ремонти лише початок і разом з ним ми зможемо зробити наш мікрорайон красивішим та комфортнішим для життя, – підсумувала жінка.